Burak O‘zchivit ajrim haqidagi mish-mishlarni rad etdi
Turk kino sanoatining mashhur aktyori Burak O‘zchivit so‘nggi paytlarda ommaviy axborot vositalari va ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan oilaviy hayotiga oid mish-mishlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktyorning ta’kidlashicha, ko‘pchilik tarqatayotgan ma’lumotlar asossiz va haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi. Avgust oyining oxirlarida aktrisa Fahriya Evjen shaxsiy sahifasida jamoatchilikdan oilalarining shaxsiy hayotiga aralashmaslikni, yolg‘on xabarlarni tarqatmaslikni so‘ragan edi.
Shunga qaramay, ayrim turk nashrlari ularning ajrashish arafasida ekanligi va umumiy mulklarini sotishni boshlagani haqida noto‘g‘ri ma’lumotlar tarqatdi. Bu asossiz xabarlardan so‘ng, juftlik qisqa ta’til uchun Londonga yo‘l oldi.
Turkiya ommaviy axborot vositalari bu safarni ularning munosabatlari mustahkamligidan dalolat deb baholadi. Keyinchalik ular Istanbulda Contemporary Istanbul ko‘rgazmasiga birgalikda tashrif buyurdi.
Tadbir davomida Burak O‘zchivitga ajrim haqidagi savollar ham berildi. Aktyor bunday xabarlarni yolg‘on va bo‘hton deb atadi hamda san’atga oid tadbirda shaxsiy masalalarni muhokama qilish noo‘rinligini ta’kidladi.
U matbuot va blogerlarning shaxsiy hayotga haddan ortiq aralashuvidan norozi ekanligini bildirdi. Shuningdek, asossiz ma’lumotlarning oiladagi munosabatlarga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkinligini alohida qayd etdi.
Shunga qaramay, Burak O‘zchivit va Fahriya Evjen Turkiya kino sanoatida eng namunaviy juftliklardan biri sifatida e’tirof etilmoqda. Mutaxassislarning fikricha, tarqatilayotgan mish-mishlar ko‘proq ayrim OAV tomonidan o‘quvchilar diqqatini jalb qilish maqsadida tarqatilmoqda.
Shu bois, Burak O‘zchivitning ochiq bayonoti oilaviy hayotiga oid barcha savollarga aniq javob bo‘lib xizmat qilmoqda.

Бурак Озчивит опроверг слухи о разводе
Известный турецкий актер Бурак Озчивит высказался по поводу слухов о своей семейной жизни, которые в последнее время распространяются в СМИ и социальных сетях. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам актера, многие распространяемые сведения необоснованны и не соответствуют действительности. В конце августа актриса Фахрия Эвджен на своей личной странице попросила общественность не вмешиваться в их личную жизнь и не распространять ложные сообщения.
Тем не менее, некоторые турецкие издания распространили неверную информацию о том, что они находятся на грани развода и начали продавать совместное имущество. После этих необоснованных сообщений пара отправилась в Лондон на короткий отпуск.
Турецкие СМИ оценили эту поездку как свидетельство крепких отношений между ними. Позже они вместе посетили выставку Contemporary Istanbul в Стамбуле.
Во время мероприятия Бураку Озчивиту задали вопросы о разводе. Актер назвал такие сообщения ложными и клеветническими, подчеркнув, что обсуждать личные вопросы на мероприятиях, связанных с искусством, неуместно.
Он выразил недовольство чрезмерным вмешательством прессы и блогеров в личную жизнь. Также он особо отметил, что необоснованная информация может негативно повлиять на отношения в семье.
Тем не менее, Бурак Озчивит и Фахрия Эвджен признаются одними из самых образцовых пар в турецкой киноиндустрии. По мнению специалистов, распространяемые слухи больше направлены на привлечение внимания читателей некоторыми СМИ.
Таким образом, открытое заявление Бурака Озчивита служит четким ответом на все вопросы, касающиеся его семейной жизни.