Miss Qirg‘iziston 2025 unvoni Ayana Rasulga berildi
Qirg‘iziston poytaxti Bishkek shahrida 24 sentyabr kuni mamlakatning eng yirik va nufuzli tadbirlaridan biri bo‘lgan “Miss Qirg‘iziston” milliy go‘zallik tanlovining final bosqichi o‘tkazildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu tanlovda mamlakatning eng chiroyli, iste’dodli va zukko qizlari ishtirok etdi. Bu haqda 24.kg nashri ma’lum qildi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, “Miss Qirg‘iziston – 2025” unvoni Ayana Rasul qiziga nasib etdi. Uning qo‘liga toj bilan birga 200 ming somlik sertifikat taqdim etildi.
Ayana g‘alabasini izohlarkan, ayollar doimo o‘z kuchiga ishonishi lozimligini ta’kidladi. U mehnat, sabr-toqat va Vatanga bo‘lgan muhabbat har doim muvaffaqiyat kaliti ekanini qayd etdi.
Hakamlar hay’ati asosiy g‘olibdan tashqari uch nafar ishtirokchiga Gran-pri unvonini berdi. Anora Esongaldiyeva “Miss Kyrgyzstan Universe” nomini qo‘lga kiritib, “Miss Universe” tanlovida Qirg‘iziston sharafini himoya qiladi.
Madina Ermekova “Miss Kyrgyzstan Grand International” unvoniga sazovor bo‘lib, “Miss Grand International” finalida ishtirok etadi. Syuzanna Umetova esa “Miss Kyrgyzstan International” unvoni bilan “Miss International” tanloviga yo‘llanma oldi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, g‘oliba Ayana Rasul qizi mashhur xonanda Aygerim Rasul qizining singlisi va Qirg‘iziston xalq artisti Rasul Mamatqulovning qizi hisoblanadi. Shuningdek, eslatib o‘tamiz, yaqinda Rossiyada turmush qurgan ayollar o‘rtasida o‘tkazilgan 25-umumrossiya go‘zallik tanlovi “Missis Rossiya – 2025”da Magnitogorsk shahrida yashovchi 37 yoshli Yekaterina Semenova g‘olib deb topilgan edi.

Титул Мисс Кыргызстан 2025 присвоен Аяне Расул
24 сентября в столице Кыргызстана, городе Бишкек, прошёл финал одного из крупнейших и самых престижных мероприятий страны — национального конкурса красоты «Мисс Кыргызстан». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом конкурсе приняли участие самые красивые, талантливые и умные девушки страны. Об этом сообщил портал 24.kg.
По результатам конкурса титул «Мисс Кыргызстан – 2025» достался Аяне Расул. Ей вручили корону и сертификат на сумму 200 тысяч сомов.
Комментируя свою победу, Айана подчеркнула, что женщины всегда должны верить в свои силы. Она отметила, что труд, терпение и любовь к Родине всегда являются ключом к успеху.
Жюри, помимо главной победительницы, присудило гран-при ещё трём участницам. Аннара Эсонгальдиева получила титул «Мисс Кыргызстан Вселенная» и представит Кыргызстан на конкурсе «Мисс Вселенная».
Мадина Ермекова удостоилась звания «Мисс Кыргызстан Гранд Интернэшнл» и примет участие в финале «Мисс Гранд Интернэшнл». Сюзанна Уметова получила титул «Мисс Кыргызстан Интернэшнл» и получила путёвку на конкурс «Мисс Интернэшнл».
По данным, победительница Айана Расул является сестрой известной певицы Айгерим Расул и дочерью народного артиста Кыргызстана Расула Маматкулова. Также напоминаем, что недавно на 25-м общероссийском конкурсе красоты среди замужних женщин «Миссис Россия – 2025», который проходил в России, победу одержала 37-летняя Екатерина Семёнова из города Магнитогорска.