P.Diddi sudda 11 yil qamoq jazosiga duchor bo‘lishi mumkin
Federal prokurorlar mashhur reper Shon Kombs, ya’ni P.Diddini 11 yilga ozodlikdan mahrum etish va 500 ming dollar jarima bilan jazolashni so‘rab sudga murojaat qilishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sud hujjatlariga ko‘ra, ayblov tomoni reper uchun kamida 135 oylik qamoq jazosi berilishini talab qilmoqda. Yakuniy hukm 3 oktyabr kuni, juma kuni Nyu-York shahrida e’lon qilinishi kutilmoqda.
P.Diddining advokatlari esa unga nisbatan yengilroq jazo tayinlanishini istab, 14 oydan ortiq bo‘lmagan muddatga qamoqqa olishni so‘rashmoqda. Ular sudgacha o‘tkazilgan bir yillik qamoq muddatini umumiy jazoga qo‘shib hisoblash kerakligini ham ta’kidlamoqda.
Eslatib o‘tamiz, iyul oyining boshida hukm chiqargan hakamlar hay’ati P.Diddini ayollarni fohishalikka jalb qilishda aybdor deb topdi. Biroq u jinoyatchilik guruhiga rahbarlik qilish va jinsiy savdo bilan bog‘liq og‘irroq ayblovlardan ozod qilindi.

P.Diddi может быть приговорён к 11 годам тюремного заключения
Федеральные прокуроры обратились в суд с требованием приговорить известного рэпера Шона Комбса, известного как P.Diddy, к 11 годам лишения свободы и штрафу в 500 тысяч долларов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно судебным документам, обвинение требует для рэпера не менее 135 месяцев тюремного заключения. Окончательный приговор ожидается 3 октября, в пятницу, в Нью-Йорке.
Адвокаты P.Diddy просят назначить ему более мягкое наказание — заключение сроком не более 14 месяцев. Они также подчеркивают, что год предварительного заключения до суда должен быть засчитан в общий срок наказания.
Напомним, что в начале июля присяжные признали P.Diddy виновным в вовлечении женщин в проституцию. Однако он был оправдан по более тяжким обвинениям, связанным с руководством преступной группировкой и торговлей людьми.