Bu haqida The Wall Street Journal nashri ma’lumot berdi. Kurs doirasida reper mahbuslarga biznes yuritish, ijobiy fikrlash, mag‘lubiyatlarni qabul qilish, shaxsiy ehtiroslarni boshqarish hamda maqsadlarga erishish bo‘yicha maslahatlar beradi.
Bundan tashqari, raqobatda ustunlikka erishish sirlarini ham o‘rgatadi. Olti haftalik kurs davomida nazariy ma’ruzalar bilan birga amaliy mashg‘ulotlar ham o‘tkaziladi.
Hujjatlarda aytilishicha, dastur Shon Kombsning hayot yo‘lini — kamtarlikdan jahon miqyosida taniqli ishbilarmon va madaniy ramzga aylanishgacha bo‘lgan jarayonni o‘z ichiga oladi. Reperning advokatlari ta’kidlaganidek, Kombsning mahbuslarga yordam berish niyati sudda yengillashtiruvchi omil sifatida ko‘rib chiqilishi lozim.
U bu tashabbusni hayotidagi eng muhim va ta’sirli loyihalardan biri deb baholagan. Eslatib o‘tish joiz, iyul oyida sud hay’ati P.Diddyga nisbatan qaror chiqargan edi.
U ayollarni fohishalikka jalb qilishda ayblangan, biroq jinsiy savdo va jinoiy faoliyat tashkil etish bo‘yicha ayblovlardan oqlangan. Advokatlar suddan unga 14 oy qamoq jazosi tayinlashni so‘ragan bo‘lsa, federal prokurorlar esa Kombsni 11 yilga ozodlikdan mahrum etish va 500 ming dollar jarima solishni talab qilgan.

Шон Комбс начал курс личностного развития в тюрьме
Американский рэпер и продюсер Шон Комбс, известный как P.Diddy, организовал в тюрьме курс личностного развития под названием «Жизненные уроки от Дидди». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило издание The Wall Street Journal. В рамках курса рэпер дает заключенным советы по ведению бизнеса, позитивному мышлению, принятию поражений, управлению личными страстями и достижению целей.
Кроме того, он обучает секретам достижения преимущества в конкуренции. В течение шестинедельного курса проводятся как теоретические лекции, так и практические занятия.
В документах говорится, что программа охватывает жизненный путь Шона Комбса — от скромности до становления всемирно известным бизнесменом и культурным символом. Адвокаты рэпера подчеркнули, что намерение Комбса помочь заключенным должно рассматриваться судом как смягчающее обстоятельство.
Он оценил эту инициативу как один из самых важных и значимых проектов в своей жизни. Напомним, в июле суд присяжных вынес решение по делу P.Diddy.
Он был обвинен в вовлечении женщин в проституцию, но оправдан по обвинениям в торговле людьми и организации преступной деятельности. Адвокаты просили суд назначить ему 14 месяцев тюремного заключения, тогда как федеральные прокуроры требовали 11 лет лишения свободы и штраф в 500 тысяч долларов.