Gollivud aktyorlari Anjelina Joli va Bred Pitt o‘rtasidagi Château Miraval vino zavodiga oid sud jarayoni davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Page Six nashrining xabariga ko‘ra, aktrisa yangi sud arizasi orqali ajralish jarayonidagi og‘ir va sirli tafsilotlarni oshkor qildi. Joli o‘z murojaatida eridan ajralish jarayonining o‘zi va farzandlari uchun katta ruhiy sinov bo‘lganini ta’kidladi.
Aktrisa suddan Bred Pittdan sud xarajatlari uchun 33 ming dollar undirib berishni so‘radi. U bu mablag‘ni sobiq turmush o‘rtog‘ining arizasiga javob berish uchun sarflashini bildirdi.
Joli aytishicha, u ajralish vaqtida Pittga yordam maqsadida Los-Anjelesdagi uyi va Miraval mulkini tovonsiz qoldirgan. Biroq, u va bolalari bu joyga qaytmagan, chunki u joy ularni og‘ir xotiralar bilan bog‘laydi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, aktrisaning ko‘p mablag‘i Miraval loyihasiga sarflangan. U bolalar uchun nafaqa va moliyaviy yordamdan voz kechgan, o‘z ulushini sotishni yagona yechim deb hisoblagan.
Joli o‘z farzandlarining sog‘lig‘i uchun jiddiy tashvishga tushib, ularni ruhiy tiklash uchun ikki yil faoliyatini to‘xtatganini ham aytdi. 2017 yilda Joli Pittga oilaviy mulkdagi ulushini sotib olishni taklif qilgan, ammo muzokaralar muvaffaqiyatsiz yakunlangan.
Aktrisa Miraval uyi ularning hayot markazi bo‘lganini, shu yerda turmush qurganini va farzandlarini tarbiyalaganini esladi. Ushbu uydan ajralish esa ularning barchasi uchun katta sinov bo‘lgan.
Anjelina Joli va Bred Pitt 2006 yilda “Mr. & Mrs.
Smith” filmida tanishib, 2014 yilda turmush qurishgan. Biroq, 2016 yilda ularning nikohi tugatilgani ma’lum bo‘ldi.
Ajralish jarayoni 2023 yil avgust oyida rasman yakunlandi. Hozirda sobiq er-xotin o‘rtasidagi munosabatlar sovumagan.
Xabarlarga ko‘ra, Pittning olti farzandidan hech biri u bilan muloqot qilmaydi va ayrimlari otalarining familiyasini o‘z familiyasidan olib tashlagan.

Анджелина Джоли в суде потребовала алименты с Брэда Питта
Судебный процесс по винодельне Château Miraval между голливудскими актёрами Анджелиной Джоли и Брэдом Питтом продолжается. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания Page Six, актриса через новое судебное заявление раскрыла тяжёлые и секретные детали процесса развода. Джоли в своём обращении подчеркнула, что сам процесс развода и дети стали для неё большим психологическим испытанием.
Актриса попросила суд взыскать с Брэда Питта 33 тысячи долларов на судебные расходы. Она заявила, что потратит эти средства на ответ на иск бывшего супруга.
По словам Джоли, во время развода она оставила Питту дом в Лос-Анджелесе и имущество в Мирвале без компенсации, чтобы помочь ему. Однако она и дети не возвращались туда, так как это место связано у них с тяжёлыми воспоминаниями.
Согласно информации, значительная часть средств актрисы была вложена в проект Мирвал. Она отказалась от алиментов и финансовой поддержки для детей, считая продажу своей доли единственным решением.
Джоли также рассказала, что из-за серьёзных переживаний за здоровье своих детей она приостановила свою деятельность на два года для их психологического восстановления. В 2017 году Джоли предложила Питту выкупить её долю в семейной собственности, но переговоры завершились безуспешно.
Актриса напомнила, что дом в Мирвале был центром их жизни, там они поженились и воспитывали детей. Развод с этим домом стал большим испытанием для всех них.
Анджелина Джоли и Брэд Питт познакомились в 2006 году на съёмках фильма «Мистер и миссис Смит» и поженились в 2014 году. Однако в 2016 году стало известно о расторжении их брака.
Процесс развода официально завершился в августе 2023 года. В настоящее время отношения между бывшими супругами остаются напряжёнными.
По сообщениям, ни один из шести детей Питта не общается с ним, а некоторые из них удалили фамилию отца из своих фамилий.