Mashhur qo‘shiqchi va aktrisa Jennifer Lopez Brodvey sahnasida debyut qilish niyatida ekanligini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Entertainment Weekly nashriga bergan intervyusida u uzoq yillardan beri teatrda o‘ynashni orzu qilganini, ammo oldin bandligi sabab bu istagini amalga oshira olmaganini ta’kidladi. Lopezning so‘zlariga ko‘ra, “O‘rgimchak ayol bo‘sasi” nomli yangi filmda suratga tushish jarayoni uni sahna hayotiga qaytishga ilhomlantirgan.
Rejissyor Bill Condon tomonidan suratga olingan ushbu filmda u Gollivud yulduzi Ingrid Luna rolini ijro etdi va bir nechta musiqiy chiqishlarni ham amalga oshirdi. Bu loyiha unga o‘z mahoratini eslab, uni yanada rivojlantirish imkonini berdi, dedi Jennifer.
San’atkor bolalik yillarida jazz, balet va Brodvey raqslarini o‘rganganini, keyinchalik hip-hop va ko‘cha raqslarini ham egallaganini aytdi. Musiqiy faoliyatini boshlaganda asosan shu yo‘nalishga e’tibor qaratgani uchun odamlar uni shu tarzda tanigan.
Shunga qaramay, Lopez endi Brodvey sahnasiga qaytishga qat’iy qaror qilganini bildirdi. U biroz sekinlashib, bir narsaga to‘liq e’tibor qaratish zarurligini ta’kidladi, ammo bu katta qaror ekanligini ham qo‘shimcha qildi.

Дженнифер Лопес дебютирует на Бродвейской сцене
Известная певица и актриса Дженнифер Лопес объявила о своем намерении дебютировать на сцене Бродвея. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интервью изданию Entertainment Weekly она подчеркнула, что давно мечтала играть в театре, но ранее из-за занятости не могла осуществить это желание. По словам Лопес, процесс съемок в новом фильме «Паучья женщина» вдохновил ее вернуться к сценической жизни.
В этом фильме, снятом режиссером Биллом Кондоном, она исполнила роль голливудской звезды Ингрид Луны и также сделала несколько музыкальных выступлений. Этот проект позволил ей вспомнить свои навыки и развить их дальше, сказала Дженнифер.
Артистка рассказала, что в детстве изучала джаз, балет и бродвейские танцы, а позже освоила хип-хоп и уличные танцы. Когда она начинала музыкальную карьеру, люди в основном знали ее именно в этом направлении.
Тем не менее, Лопес теперь твердо решила вернуться на сцену Бродвея. Она подчеркнула необходимость немного замедлиться и полностью сосредоточиться на одном деле, добавив, что это важное решение.