Mashhur rossiyalik reper Guf Moskvada o‘tkaziladigan uchta xayrlashuv konsertidan jami 450 million rubl daromad qilgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda SHOT Telegram-kanali xabar berdi. Noyabr va dekabr oylarida rejalashtirilgan konsertlar Gufning musiqiy faoliyatidagi so‘nggi chiqishlari sifatida e’lon qilindi.
Reper sahnadan ketishni maqsad qilgan va shu bilan 20 yillik ijod yo‘lini yakunlamoqda. Konsertlarga talab juda katta bo‘lib, hattoki narxi 800 ming rublga yetgan 12 o‘rinli VIP qutilarning deyarli barchasi sotilgan.
Faqat ayrim joylar hali bo‘sh qolmoqda. Guf avvalroq sahnani tark etishini e’lon qilgan, yangi albom chiqarish yoki yangi gastrollar o‘tkazishni rejalashtirmayotganini bildirdi.
Uning so‘nggi konsertlari nafaqat Rossiyada, balki Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi davlatlarida ham bo‘lib o‘tadi. Shu bilan birga, reper konsertlarga tayyorgarlik jarayonida tezlikni oshirganligi sababli 12 ming rubl jarimaga tortilgan.
Hozirgi vaqtda u jarimani to‘lamagan va agar ikki hafta ichida to‘lov amalga oshirilmasa, sud ijrochilari ishga aralashishi mumkin. Guf nafaqat sahna bilan, balki uzoq yillik faoliyati davomida shakllangan katta muxlislar jamoasi bilan ham xayrlashishga yaqin turibdi.

Guf заработал 450 миллионов рублей на прощальных концертах в Москве
Известно, что популярный российский рэпер Гуф заработал в общей сложности 450 миллионов рублей на трёх прощальных концертах, проходивших в Москве. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил Telegram-канал SHOT. Концерты, запланированные на ноябрь и декабрь, были объявлены последними выступлениями Гуфа в музыкальной карьере.
Рэпер решил уйти со сцены, завершив таким образом 20-летний творческий путь. Спрос на концерты был очень высоким, и почти все 12 VIP-ложи с ценой до 800 тысяч рублей были распроданы.
Остались свободными лишь некоторые места. Ранее Гуф объявил о своём уходе со сцены, заявив, что не планирует выпускать новый альбом или проводить новые гастроли.
Его последние концерты пройдут не только в России, но и в странах Содружества Независимых Государств. При этом рэпер был оштрафован на 12 тысяч рублей за ускорение процесса подготовки к концертам.
В настоящее время штраф не оплачен, и если оплата не будет произведена в течение двух недель, в дело могут вмешаться судебные приставы. Гуф близок к прощанию не только со сценой, но и с большой аудиторией поклонников, сформировавшейся за долгие годы его деятельности.