Italiyalik 41 yoshli model Bianka Balti yaqinda Substack platformasi orqali o‘zining hayotiy hikoyasini bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U 2024 yil oktyabr oyida tuxumdon saratoniga qarshi davolanishni boshlaganini ma’lum qildi. Shu davrda Victoria’s Secret kompaniyasining ko‘rgazmasida ishtirok etish uchun rasmiy murojaat qilgan.
Bianka 6 oktyabr kuni kompaniyaga xat yozib, 15 oktyabrda o‘tkaziladigan mashhur shouda qatnashish uchun ruxsat so‘ragan. U o‘z his-tuyg‘ularini shunday ifoda etadi: “Qayerdan kuch olganimni bilmayman, ammo men bu ishni qildim.
Hayotda afsuslanishga arziydigan yagona narsa – imkoniyatni boy berishdir. Shu sabab o‘zimga: ‘Nimani yo‘qotyapman?’ deb savol berdim va qaror qildim.
LinkedIn orqali kompaniya xodimlarining elektron manzillarini topib, xatimni ularning barchasiga yubordim”. Model so‘zlarini davom ettirib, “Men eng yosh yoki eng mos ayol emasman.
Lekin men kuchliman, jasurman va hayotga to‘laman. Mening chandiqlarim – faxrim, qayta o‘sgan sochlarim – g‘alabamdir.
Agar men bu podiumga chiqsam, bu nafaqat shaxsiy yutug‘im, balki millionlab ayollarga yo‘llangan xabar bo‘ladi: ‘Hayot sinovlarga qaramay davom etadi. Sen hali ham go‘zalsan va to‘liqsan.
Seni hech kim to‘xtata olmaydi’”, deb ta’kidladi. Hozircha kompaniya bu murojaatga rasmiy javob bermagan.
Shunga qaramay, ijtimoiy tarmoqlarda Biankaning jasorati va samimiy so‘zlari keng qo‘llab-quvvatlanmoqda. Bu voqea ko‘plab insonlarga ilhom manbai bo‘lib xizmat qilmoqda.

Бьянка Балти хочет участвовать на подиуме, несмотря на рак яичников
41-летняя итальянская модель Бьянка Балти недавно поделилась своей жизненной историей через платформу Substack. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она сообщила, что в октябре 2024 года начала лечение от рака яичников. В этот период она официально обратилась с просьбой принять участие в показе компании Victoria's Secret.
6 октября Бьянка написала компании письмо с просьбой разрешить ей участвовать в знаменитом шоу, которое состоится 15 октября. Она выразила свои чувства следующим образом: «Не знаю, откуда взялась моя сила, но я это сделала.
Единственное, о чем стоит сожалеть в жизни — это упущенные возможности. Поэтому я спросила себя: «Что я теряю?» и приняла решение.
Через LinkedIn я нашла электронные адреса сотрудников компании и отправила письмо всем им». Продолжая, модель сказала: «Я не самая молодая и не самая подходящая женщина.
Но я сильная, смелая и полна жизни. Мои шрамы — моя гордость, мои отросшие волосы — моя победа.
Если я выйду на этот подиум, это будет не только моя личная победа, но и послание миллионам женщин: «Жизнь продолжается несмотря на испытания. Ты всё ещё красива и полноценна.
Никто не сможет тебя остановить»», — подчеркнула она. Пока компания не дала официального ответа на это обращение.
Тем не менее, в социальных сетях смелость и искренние слова Бьянки получают широкую поддержку. Этот случай стал источником вдохновения для многих людей.