Toshkent va Termizda Yevropa kinosi festivali bo‘lib o‘tadi
7-9 noyabr kunlari Toshkentda, 12 noyabr kuni esa Termizda Yevropa kinosining o‘ninchi festivali o‘tkaziladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu yilgi festival Yevropa va O‘zbekiston o‘rtasidagi madaniy hamkorlikning o‘n yilligini nishonlashga bag‘ishlangan. Festival doirasida Yevropaning turli davlatlaridan jami 12 ta film tomoshabinlarga taqdim etiladi.
Tadbirning barcha ko‘rsatuvlari bepul tashkil etiladi. Filmlar o‘zlarining original tillarida namoyish qilinadi, ularga o‘zbek va/yoki rus tilida subtitrlar qo‘shib beriladi.
Toshkentdagi kinoko‘rsatuvlar Milliy kino san’ati saroyida (Navoiy ko‘chasi, 15) o‘tkaziladi. Termizdagi ko‘rsatuvlar esa Termiz kinoteatrida bo‘lib o‘tadi.

В Ташкенте и Термеже пройдет фестиваль европейского кино
С 7 по 9 ноября в Ташкенте, а 12 ноября в Термеже пройдет десятый фестиваль европейского кино. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот годовой фестиваль посвящен празднованию десятилетия культурного сотрудничества между Европой и Узбекистаном. В рамках фестиваля зрителям будет представлено всего 12 фильмов из разных стран Европы.
Все показы мероприятия будут организованы бесплатно. Фильмы будут демонстрироваться на оригинальных языках с субтитрами на узбекском и/или русском языках.
Показы в Ташкенте пройдут в Дворце национального киноискусства (улица Навои, 15). Показы в Термеже состоятся в кинотеатре Термеже.
Фестиваль предоставляет любителям искусства возможность ближе познакомиться с европейской культурой.