BTS guruhining yangi albomi yozib bo‘lindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda guruh a’zosi Chimin Weverse platformasidagi translyatsiya davomida ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, albom kelasi yil bahorida chiqishi kutilmoqda.
Chimin shunday dedi: “Endigina albomni yozib oldik. Endi qo‘shiqlarimizni targ‘ib qilishni boshlashga oshiqyapman.” Bundan avvalroq BTS a’zolari yangi albomning 2026 yilning mart oyida chiqishi rejalashtirilganini aytib o‘tishgan edi.
Albom taqdimotidan so‘ng, guruh jahon gastrol safariga chiqishni rejalashtirmoqda. Ammo hozirda gastrolning aniq sanalari va tafsilotlari hali kelishilmagan.
Big Hit Music kompaniyasi bu borada muzokaralar davom etayotganini ma’lum qilgan. Eslatib o‘tamiz, BTS 2022 yilda harbiy xizmatni o‘tash uchun vaqtincha musiqiy faoliyatini to‘xtatgan edi.

BTS новый альбом записан, ожидается выход весной
Об этом во время трансляции на платформе Weverse сообщил участник группы Чимин. По его словам, альбом ожидается весной следующего года.
Чимин сказал: «Мы только что записали альбом. Теперь я спешу начать продвижение наших песен.» Ранее участники BTS заявляли, что выход нового альбома запланирован на март 2026 года.
После презентации альбома группа планирует отправиться в мировой гастрольный тур. Однако точные даты и детали гастролей пока не согласованы.
Компания Big Hit Music сообщила, что переговоры по этому поводу продолжаются. Напомним, что BTS в 2022 году временно приостановили музыкальную деятельность для прохождения военной службы.
Первым из участников группы службу начал Джин (Ким Сокчин). В июне 2025 года все участники завершили военную службу и вернулись к деятельности группы.