Anjelina Joli Ukrainaga insonparvarlik tashrifi bilan bordi
Gollivudning mashhur aktrisasi va rejissyori Anjelina Joli Ukrainaga insonparvarlik missiyasi doirasida tashrif buyurdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda mamlakat ommaviy axborot vositalari xabar berdi. Ma’lum qilinishicha, Anjelina Joli Xerson shahridagi tibbiyot muassasalarida bo‘lib, u yerda shifokorlar va bemorlar bilan uchrashgan.
U tashrifni UNICEF tashkilotining “ezgu niyat elchisi” sifatida amalga oshirgan. Shuningdek, aktrisa Xersonga borish yo‘lida Nikolayev viloyatidagi harbiy chaqiruv bo‘limiga ham kirgan.
Buning sababi esa uning ukrainalik qo‘riqchisi vaqtinchalik ushlab turilgani bilan bog‘liq bo‘lgan. Bu Joli Ukrainaga qilgan birinchi tashrifi emas.
2022-yil aprel oyida u Lvov shahrida bo‘lib, urushdan jabr ko‘rgan bolalar va qochqinlar markaziga tashrif buyurgan edi. Aktrisaning Xersonga bu safargi tashrifi urush ta’sirida qolgan hududlarda aholiga moddiy va ma’naviy yordam ko‘rsatish hamda jahon jamoatchiligining e’tiborini Ukrainadagi insonparvarlik inqiroziga qaratish maqsadida tashkil etilgan.
Kuzatuvchilar fikricha, Anjelina Joli bu tashrifi orqali nafaqat tibbiyot xodimlariga ruhiy ko‘mak berdi, balki Ukraina xalqiga xalqaro hamjihatlikni yana bir bor his qildirdi.

Анджелина Джоли отправилась в Украину с гуманитарным визитом
Знаменитая голливудская актриса и режиссер Анджелина Джоли посетила Украину в рамках гуманитарной миссии. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщили средства массовой информации страны. Как стало известно, Анджелина Джоли побывала в медицинских учреждениях города Херсон, где встретилась с врачами и пациентами.
Она совершила визит в качестве «посла доброй воли» организации UNICEF. Также актриса зашла в военкомат Николаевской области по пути в Херсон.
Это было связано с тем, что её украинский охранник был временно задержан. Это не первый визит Джоли в Украину.
В апреле 2022 года она была во Львове и посетила центр для детей и беженцев, пострадавших от войны. Текущий визит актрисы в Херсон был организован с целью оказания материальной и моральной поддержки населению регионов, пострадавших от войны, а также привлечения внимания мирового сообщества к гуманитарному кризису в Украине.
По мнению наблюдателей, Анджелина Джоли своим визитом не только оказала психологическую поддержку медицинским работникам, но и вновь дала почувствовать украинскому народу международную солидарность.