Netflix va Sony "K-Pop" filmining davomini yaratadi
Netflix va Sony kompaniyalari "K-Pop va demon ovchilari" animatsion filmining ikkinchi qismini yaratish bo‘yicha shartnoma imzoladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bloomberg xabariga ko‘ra, yangi film 2029 yilda tomoshabinlarga taqdim etilishi rejalashtirilgan. Filmning rejissyorlari yana Kris Appelhans va Meggi Kan bo‘lishadi.
To‘rt yillik tanaffusning asosiy sababi animatsion loyihalar ustida uzoq vaqt davomida ishlash zarurati bilan bog‘liq. "K-Pop va demon ovchilari" filmining birinchi qismi 20-iyun kuni katta ekranlarga chiqarilgan va darhol xalqaro darajada ommalashib, hitga aylangan edi.
Netflix platformasida ushbu film 325 milliondan ortiq tomosha qilinib, striming xizmatining eng mashhur relizlaridan biriga aylangan. Filmning saundtreki ham katta muvaffaqiyatga erishgan.
Albom Billboard 200 chartida birinchi o‘rinni egallagan, ayrim qo‘shiqlar esa Billboard Hot 100 ro‘yxatiga kirgan. Hozircha ikkinchi qism kinoteatrlarda namoyish etiladimi yoki faqat striming platformasida taqdim etiladimi, bu borada rasmiy ma’lumot yo‘q.
Eslatib o‘tamiz, birinchi qism AQShda cheklangan miqdorda namoyish etilgan va taxminan 25 million dollar daromad keltirgan edi. Yangi qism ham muvaffaqiyatli bo‘lishi kutilmoqda.

Netflix и Sony создадут продолжение фильма "K-Pop"
Netflix и Sony подписали контракт на создание второй части анимационного фильма "K-Pop и охотники на демонов". Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным Bloomberg, новый фильм планируется представить зрителям в 2029 году. Режиссерами фильма вновь станут Крис Аппельханс и Мэгги Кан.
Основной причиной четырехлетнего перерыва стала необходимость длительной работы над анимационными проектами. Первая часть фильма "K-Pop и охотники на демонов" вышла на большие экраны 20 июня и сразу же стала международным хитом.
На платформе Netflix этот фильм посмотрели более 325 миллионов раз, что сделало его одним из самых популярных релизов стримингового сервиса. Саундтрек к фильму также добился большого успеха.
Альбом занял первое место в чарте Billboard 200, а некоторые песни вошли в список Billboard Hot 100. Пока нет официальной информации о том, будет ли вторая часть показана в кинотеатрах или только на стриминговой платформе.
Напомним, что первая часть была ограниченно показана в США и принесла около 25 миллионов долларов дохода. Ожидается, что новая часть также будет успешной.