Ushbu kutilmagan bayonot Vanity Fair nashri uchun o‘tkazilgan video-intervyu davomida aktrisa Jennifer Lourens bilan suhbatda yangradi. Suhbat davomida Lourens aktyordan yana shu rolni ijro etish ehtimoli haqida so‘raganida, Pattinson hazilomuz tarzda “Ha, albatta” deb javob berdi.
Aktrisa esa buni kulib: “Buni qilmasang yaxshi bo‘lardi, deb o‘ylayman,” dedi. Pattinson esa tabassum bilan: “Menga yosh aktyorlarning rollarini olish yoqadi.
Ha, yana 17 yoshli yigitni o‘ynamoqchiman,” deya kulib javob qaytardi. Eslatib o‘tamiz, "Sumerki" filmlar turkumi besh qismdan iborat bo‘lib, ular 2008-2012 yillar oralig‘ida ekranlarga chiqqan.
Ushbu filmlar butun dunyo bo‘ylab uch milliard dollardan ortiq daromad keltirgan va bosh rollarni ijro etgan Robert Pattinson, Kristen Styuart hamda Teylor Lotnerni dunyoga tanitgan.

Роберт Паттинсон готов вернуться к роли в "Сумерках"
Известный британский актер Роберт Паттинсон заявил о своей готовности вернуться к образу Эдварда Каллена из фильма "Сумерки". Об этом сообщает Zamin.uz.
Это неожиданное заявление прозвучало во время видеоинтервью для издания Vanity Fair, в ходе которого он беседовал с актрисой Дженнифер Лоуренс. В разговоре Лоуренс спросила актера о возможности вновь исполнить эту роль, на что Паттинсон в шутливой форме ответил: «Да, конечно».
Актриса, улыбаясь, сказала: «Я думаю, было бы лучше, если бы ты этого не делал». Паттинсон же с улыбкой ответил: «Мне нравится брать роли молодых актеров.
Да, я хочу снова сыграть 17-летнего парня», — сказал он, смеясь. Напомним, что серия фильмов "Сумерки" состоит из пяти частей, которые вышли на экраны в период с 2008 по 2012 год.
Эти фильмы принесли более трех миллиардов долларов дохода по всему миру и сделали известными Роберта Паттинсона, Кристен Стюарт и Тейлора Лотнера, исполнивших главные роли.