Arnold Shvartsenegger o‘zining mashhur jangovar filmlaridan birini qayta ko‘rib chiqish istagini amalga oshirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yaqinda u 1987 yilda suratga olingan "Yuguruvchi odam" filmi remeykining premyerasida ishtirok etdi. Aktyor ushbu film uning uchun alohida ahamiyatga ega ekanini ta’kidladi.
"Men filmlarim orasida faqat ‘Yuguruvchi odam’ni qayta ishlashni orzu qilgan edim. Bu film meni ilhomlantirgan va o‘ziga xos uslubga ega bo‘lgan jangovar asar edi," dedi Shvartsenegger.
Premyerada u rejissyor Edgar Rayt va bosh rol ijrochisi Glen Pauell bilan uchrashdi. Rejissyor Edgar Rayt aktyorning loyihaga bo‘lgan yordami va e’tiborini alohida e’tirof etdi.
U ijtimoiy tarmoqlarda Shvartseneggerga minnatdorlik bildirib, "Filmimiz uchun saxovat va qo‘llab-quvvatlaganingiz uchun rahmat," deya yozdi. Eslatib o‘tamiz, "Yuguruvchi odam" filmi Stiven Kingning romani asosida ishlangan bo‘lib, bir vaqtlar jinoyatda nohaq ayblangan va halokatli shouda ishtirok etishga majburlangan sobiq politsiya kapitani Ben Richards haqida hikoya qiladi.

Шварценеггер принял участие в ремейке "Бегущий человек"
Арнольд Шварценеггер осуществил свою мечту пересмотреть один из своих известных боевиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Недавно он принял участие в премьере ремейка фильма "Бегущий человек", снятого в 1987 году. Актер подчеркнул, что этот фильм имеет для него особое значение.
"Из всех моих фильмов я мечтал только о том, чтобы переснять 'Бегущего человека'. Этот фильм вдохновил меня и был боевиком с уникальным стилем," — сказал Шварценеггер.
На премьере он встретился с режиссером Эдгаром Райтом и исполнителем главной роли Гленом Пауэллом. Режиссер Эдгар Райт особо отметил помощь и внимание актера к проекту.
Он выразил благодарность Шварценеггеру в социальных сетях, написав: "Спасибо за щедрость и поддержку нашего фильма." Напомним, что фильм "Бегущий человек" основан на романе Стивена Кинга и рассказывает о бывшем капитане полиции Бене Ричардсе, который был несправедливо обвинен в преступлении и вынужден участвовать в смертельном шоу.