Pi Diddi qamoqxonada ruhoniy yordamchisi bo‘ldi
Reper Pi Diddi odam savdosi va zo‘ravonlikda ayblanib, Fort-Diks federal qamoqxonasida jazoni o‘tamoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U qamoqxonada ruhoniy yordamchisi lavozimida ishlashni boshladi. Bu lavozim qamoqxona ichida nufuzli hisoblanadi va ba’zi imtiyozlarni taqdim etadi.
Masalan, u konditsionerlangan xonada ishlash, diniy xizmatlardan olingan mahsulotlarni tarqatish va boshqa maxsus vazifalarni bajarish imkoniyatiga ega. Shuningdek, Pi Diddi qamoqxona ichida muhim ro‘yxatlar tuzish huquqiga ega bo‘ladi.
Bu ro‘yxatlar mahbuslarga dasturlar yoki tibbiy ko‘riklarda ishtirok etish uchun kamerani tark etish imkonini beradi. Insayderlarning ta’kidlashicha, ruhoniy yordamchilari ushbu ro‘yxatlarga o‘z tanishlarini kiritishi mumkin, bu esa ularga qamoqxonada qo‘shimcha obro‘ olib keladi.
Eslatib o‘tamiz, 2024 yil sentyabr oyida Pi Diddi mojaro markaziga tushgan edi. Sobiq sevgilisi, qo‘shiqchi Kessi Ventura va boshqa shaxslar unga qarshi sudga murojaat qilgan.
Oktabr oyida hakamlar hay’ati reperni beshta ayblovdan ikkitasida aybdor deb topdi. Unga to‘rt yil-u ikki oy qamoq jazosi belgilandi.

Пи Дидди стал помощником священника в тюрьме
Рэпер Пи Дидди обвиняется в торговле людьми и насилии, отбывает наказание в федеральной тюрьме Форт-Дикс. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он начал работать помощником священника в тюрьме. Эта должность считается влиятельной внутри тюрьмы и предоставляет некоторые привилегии.
Например, он имеет возможность работать в кондиционируемом помещении, распределять продукты, полученные от религиозных служб, и выполнять другие специальные задания. Также Пи Дидди получает право составлять важные списки внутри тюрьмы.
Эти списки позволяют заключённым покидать камеру для участия в программах или медицинских осмотрах. По словам инсайдеров, помощники священника могут вносить в эти списки своих знакомых, что приносит им дополнительный авторитет в тюрьме.
Напомним, в сентябре 2024 года Пи Дидди оказался в центре конфликта. Его бывшая возлюбленная, певица Кесси Вентура, и другие лица подали на него в суд.
В октябре жюри признало рэпера виновным по двум из пяти обвинений. Ему назначили наказание в виде четырёх лет и двух месяцев лишения свободы.
Тем не менее, адвокаты рэпера подали апелляцию на приговор, пытаясь сократить срок наказания. Позже Пи Дидди перевели в тюрьму с более мягким режимом.