Sony "Labubu olami" haqida film suratga oladi
Bu haqda The Hollywood Reporter nashri xabar bermoqda. Hozirda loyiha dastlabki bosqichda bo‘lib, to‘liq tafsilotlar hali ma’lum emas.
Labubu — rassom Kasing Lung tomonidan yaratilgan va dastlab How2Work kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan o‘yinchoqlar seriyasidir. Ushbu mahsulotlar 2019 yilda Pop Mart tomonidan ommaviy ishlab chiqarila boshlaganidan so‘ng, butun dunyoda juda mashhur bo‘lib ketdi.
Xaridorlar "ko‘r-quticha" usulida sotiladigan ushbu o‘yinchoqlarni qidirish uchun haqiqiy ov tashkil qilmoqda. Chunki qutini ochmaguncha ichida qaysi qahramon borligini bilib bo‘lmaydi.
Labubu seriyasiga bo‘lgan talab shu darajada oshdiki, ikkilamchi bozor ham shakllandi. Kamyob va cheklangan seriyalar auksionlarda katta summalarga sotilmoqda.
Mashhurlikning yana bir sababi bu o‘yinchoqlarning taniqli shaxslar tomonidan qo‘llab-quvvatlanishidir. Masalan, Blackpink guruhidan Liza Labubu o‘yinchoqlarini o‘z obrazining bir qismiga aylantirgan va ular modaga oid aksessuarlar sifatida keng tarqalgan.
Endilikda Labubu loyihasi yangi bosqichga o‘tmoqda. To‘liq metrajli film ishlab chiqarish rejalashtirilgan.
Hozircha filmning prodyuseri va rejissyori tanlanmagan, shuningdek, loyiha animatsion bo‘ladimi yoki realistik uslubda suratga olinadimi, bu haqda ma’lumot berilmagan. Biroq, ushbu loyiha do‘kon tokchalaridan jahon kino sanoatigacha yo‘l bosgan boshqa mashhur brendlarning muvaffaqiyatli tajribasini eslatmoqda.

Sony снимет фильм о мире Лабубу
Известная киностудия Sony Pictures решила начать производство фильма на основе "Мира Лабубу". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание The Hollywood Reporter. В настоящее время проект находится на начальной стадии, полные детали пока неизвестны.
Лабубу — серия игрушек, созданная художником Касингом Лунгом и первоначально произведённая компанией How2Work. Эти продукты стали очень популярными по всему миру после того, как в 2019 году их массовое производство начала компания Pop Mart.
Покупатели устраивают настоящие охоты за этими игрушками, которые продаются по принципу "слепой коробки", так как до открытия коробки невозможно узнать, какой персонаж внутри.
Спрос на серию Лабубу вырос настолько, что сформировался вторичный рынок. Редкие и ограниченные серии продаются на аукционах за большие суммы.
Ещё одной причиной популярности является поддержка этих игрушек известными личностями. Например, Лиза из группы Blackpink сделала игрушки Лабубу частью своего образа, и они широко распространились как модные аксессуары.
Теперь проект Лабубу переходит на новый этап. Планируется производство полнометражного фильма.
Пока продюсер и режиссёр фильма не выбраны, а также не сообщается, будет ли проект анимационным или снятым в реалистичном стиле. Однако этот проект напоминает успешный опыт других известных брендов, прошедших путь от полок магазинов до мировой киноиндустрии.