1955 yilda Nigeriyada tug‘ilgan Atkinson London universitetida elektr muhandisligi va biznes sohasini o‘rganganiga qaramay, sahna san’atiga qiziqib, aktyorlikni tanladi. Mister Bin obrazini yaratgan Rouen Atkinson tomoshabinlarning e’tiborini o‘ziga xos hazil va talaffuzsiz yumori bilan qozondi.
Uning ijodi millionlab odamlarni kuldirib, ularga quvonch ulashadi. Atkinson hayotda ham o‘ziga xos hazilkashlikni qadrlaydi.
Uning shaxsiy hayoti nisbatan sokin o‘tgani bilan ijodiy faoliyatida har doim yangi g‘oyalar va kutilmagan syurprizlar mavjud. Rouen Atkinsonning oilaviy hayoti ham ko‘pchilikning qiziqishiga sabab bo‘lgan.
U ilk bor 1990-yillarda Lesli Atkinson bilan turmush qurgan va ikki farzandning ota-onasi bo‘lgan. Biroq 2015 yilda ular ajrashishdi.
Keyinroq u vizajist Sunetra Shastri bilan munosabatda bo‘lgan. Atkinson oilaviy hayotida mehr-muruvvat va hazil-mutoyibani qadrlaydi, shu bilan birga xayriya va ijtimoiy faoliyatga katta e’tibor qaratadi.
Mister Bin obrazi ortidagi inson jiddiy va mulohazakor shaxs sifatida tanilgan. Atkinson nafaqat kulgu ulashuvchi ijodkor, balki insoniyatga foyda keltirishga intilgan shaxs sifatida ham hurmatga sazovor.
Uning ijodiy faoliyati kulgu orqali hayotiy tafakkur va insoniy qadriyatlarni ochib berishga xizmat qiladi.

Роуэн Аткинсон: Серьезная личность за смехом
Роуэн Аткинсон — известный британский комедийный актёр, прославившийся во всём мире образом Мистера Бина. Об этом сообщает Zamin.uz.
Родившийся в 1955 году в Нигерии Аткинсон, несмотря на то, что изучал электротехнику и бизнес в Лондонском университете, заинтересовался сценическим искусством и выбрал актёрскую карьеру. Создав образ Мистера Бина, Роуэн Аткинсон завоевал внимание зрителей своим уникальным юмором без слов и особым стилем подачи.
Его творчество заставляет миллионы людей смеяться и приносит им радость. В жизни Аткинсон также ценит своеобразное чувство юмора.
Хотя его личная жизнь была относительно спокойной, в творческой деятельности всегда присутствуют новые идеи и неожиданные сюрпризы. Семейная жизнь Роуэна Аткинсона также вызывает интерес у многих.
Впервые он женился в 1990-х годах на Лесли Аткинсон, и у них двое детей. Однако в 2015 году они развелись.
Позже он состоял в отношениях с визажистом Сунетрой Шастри. Аткинсон ценит в семейной жизни доброту и юмор, а также уделяет большое внимание благотворительности и общественной деятельности.
Человек за образом Мистера Бина известен как серьёзная и вдумчивая личность. Аткинсон заслуживает уважения не только как творец, дарящий смех, но и как человек, стремящийся приносить пользу человечеству.
Его творческая деятельность служит раскрытию жизненных размышлений и человеческих ценностей через юмор.