Malika Rahimova: Qiyinchiliklardan onalik baxtigacha
Aktrisa Malika Rahimova yaqinda bergan intervyusida o‘z hayotidagi eng qiyin va muhim davrlar haqida ochiq gapirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ijodiy faoliyati bilan birga, onalik yo‘lidagi mashaqqatli tajribalarini ham eslab o‘tdi. Malikaning so‘zlariga ko‘ra, talabalik yillarida moddiy qiyinchiliklar sabab supermarketda qorovul bo‘lib ishlagan.
Shundan so‘ng u bolalar maydonchasida tarbiyachi sifatida faoliyat yuritgan. Keyinchalik unga videokuzatuv bo‘limida ishlash taklif qilingan.
Malika bu ishda o‘g‘rilarni ushlashda katta tajriba orttirgan. Undan keyin esa temir yo‘l vokzalida xavfsizlik xizmati bo‘yicha faoliyat boshlagan va yo‘lovchilar xavfsizligini ta’minlashda mas’uliyatli ishlagan.
Teatrda ish boshlash oson kechmagan. Ilk bora sinov muddatida faoliyat ko‘rsatgan aktrisa vaqt o‘tib rejissyor yordamchisi sifatida yarim shtatga qabul qilingan.
Hozirda u teatrning birinchi toifali aktrisasi hisoblanadi. Shaxsiy hayotida esa u katta sinovlarga duch kelgan.
5 yil davomida farzand ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘lmagani uning hayotidagi eng og‘ir davrlardan biri bo‘lgan. Ushbu qiyinchiliklar sabab aktrisa singlisining qizini asrab olish haqida ham o‘ylaganini yashirmadi.
Ammo singlisi uni tasalli berib, “Xudo sizga o‘z farzandingizni beradi”, deb dalda bergan. Shu vaqt ichida Malika EKU (sun’iy urug‘lantirish) jarayonini o‘ylab ko‘rgan.
Ammo aynan tekshiruv davomida u tabiiy ravishda homilador ekanini bilgan. Bu xabar uning hayotini butunlay o‘zgartirgan.
Bugungi kunda Malika Rahimova ta’tilda bo‘lib, farzandlari tarbiyasi bilan band. U onalik baxtini uzoq kutgan bo‘lsa-da, hozirda bu baxtga yetganidan shukronalik bilan yashamoqda.

Малика Рахимова: От трудностей к счастью материнства
Актриса Малика Рахимова в недавнем интервью откровенно рассказала о самых трудных и важных периодах своей жизни. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она вспомнила не только о своей творческой деятельности, но и о сложном опыте на пути к материнству. По словам Малики, в студенческие годы из-за финансовых трудностей она работала охранником в супермаркете.
После этого она работала воспитателем на детской площадке. Позже ей предложили работу в отделе видеонаблюдения.
Малика приобрела большой опыт в поимке воров на этой работе. Затем она начала работать в службе безопасности на железнодорожном вокзале и отвечала за безопасность пассажиров.
Начало работы в театре далось нелегко. Впервые актриса проходила испытательный срок, а со временем была принята на полставки помощником режиссера.
В настоящее время она считается актрисой первой категории театра. В личной жизни ей пришлось столкнуться с серьезными испытаниями.
Пять лет она не могла иметь детей, что стало одним из самых тяжелых периодов в её жизни. Из-за этих трудностей актриса не скрывала, что даже думала об усыновлении дочери своей сестры.
Однако сестра утешала её, говоря: «Бог даст вам собственного ребёнка», поддерживая её. За это время Малика рассматривала возможность ЭКО (искусственного оплодотворения).
Но именно во время обследования она узнала, что беременна естественным путем. Эта новость полностью изменила её жизнь.
Сегодня Малика Рахимова находится в отпуске и занята воспитанием своих детей. Хотя она долго ждала счастья материнства, сейчас она живёт с благодарностью за это счастье.