“Tunnel” seriali: halollik va kurash hikoyasi
1-dekabr kuni KION onlayn-platformasida “Tunnel” nomli sakkiz qismdan iborat psixologik triller serialining premyerasi bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Serial rejissori Flyuza Farxshatova bo‘lib, bu loyiha qish mavsumining eng kutilgan asarlaridan biri sifatida baholandi. Serial voqealari insonning ichki kurashi, shaxsiy tanlovlari va sinovlari atrofida kechadi.
Undagi bosh rollarni taniqli aktyorlar Elizaveta Boyarskaya va Sergey Gilev ijro etgan. Asosiy qahramon Svetlana Suvorova ismli halol bojxona xodimi bo‘lib, u tamagirlik va korrupsiyadan yiroq, o‘z tamoyillariga qat’iy amal qilib yashaydi.
Svetlana uzoq yillar davomida Snejnin shahrida, qonun-qoidalarga sodiq holda faoliyat yuritadi. Biroq, uning hayoti kutilmaganda o‘zgaradi.
Finlyandiyalik jinoyatchilar Svetlananing turmush o‘rtog‘ini o‘g‘irlab ketishadi. Uni qaytarish uchun Svetlana o‘z tamoyillarini buzishga va qonunni chetlab o‘tishga majbur bo‘ladi.
Shu tariqa, u hayot-mamot kurashi ichiga kirib boradi. Serialning ssenariysi Nastyа Kuznetsova tomonidan yozilgan.
U ilgari “Chik” seriali muallifi sifatida tanilgan. Bu asar nafaqat ayol kuchi va ichki o‘zgarish haqida, balki insonning o‘zini anglash va haqiqiy erkinlikka erishish yo‘lidagi kurashini aks ettiradi.
Serial qahramoni Svetlana o‘z hayotini qayta ko‘rib chiqishga, ichki kuch topishga va haqiqiy ozodlikni his qilishga muvaffaq bo‘ladi. Serialning prodyuserlari Teymur Jafarov va Maksim Filatovdir.
Birinchi to‘rtta qism 1-dekabr kuni birdaniga namoyish etilgan, qolgan qismlar esa har hafta chorshanba kunlari taqdim etilishi rejalashtirilgan.

Сериал “Tunnel”: история честности и борьбы
1 декабря на онлайн-платформе KION состоялась премьера восьмисерийного психологического триллера под названием «Туннель». Об этом сообщил Zamin.uz.
Режиссёром сериала стала Флюза Фархшатова, и этот проект был оценён как одно из самых ожидаемых произведений зимнего сезона. События сериала разворачиваются вокруг внутренней борьбы человека, его личных выборов и испытаний.
Главные роли исполнили известные актёры Елизавета Боярская и Сергей Гилёв. Главная героиня — Светлана Суворова, честный сотрудник таможни, которая далека от взяточничества и коррупции и строго придерживается своих принципов.
Светлана много лет работает в городе Снежнин, строго соблюдая законы и правила. Однако её жизнь неожиданно меняется.
Финские преступники похищают мужа Светланы. Чтобы вернуть его, Светлана вынуждена нарушить свои принципы и обойти закон.
Таким образом, она вступает в борьбу за жизнь и смерть. Сценарий сериала написала Настя Кузнецова.
Ранее она была известна как автор сериала «Чик». Это произведение отражает не только женскую силу и внутренние перемены, но и борьбу человека за самопознание и достижение истинной свободы.
Героиня сериала Светлана сумела переосмыслить свою жизнь, найти внутренние силы и почувствовать настоящую свободу. Продюсерами сериала являются Теймур Джафаров и Максим Филатов.
Первые четыре серии были показаны одновременно 1 декабря, остальные части планируется выпускать каждую среду.