Aktyor Aziz Rametov yaqinda “IntervyuUZ” dasturida mehmon bo‘lib, “Zastava” seriali suratga olinayotgan paytda yuz bergan hayot-mamot voqeasini eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘sha kuni aktyor Alisher Uzoqov uning hayotini og‘ir falokatdan saqlab qolgan. Aziz Rametov voqeani quyidagicha hikoya qiladi: “Alisher aka men uchun haqiqiy aka.
Serialda otda chopayotgan paytimiz ot charchadimi, bilmadim, lekin taqasi toshga sirg‘alib ketdi. Bir oyog‘i qiya holatga tushib, ot yiqilib ketmasin deb o‘zimni yon tomonga tashladim va egarni ushlab qoldim.
Shu payt qarasam, oldimizda katta xarsang tosh turgan ekan. Ot toshga urildi, bo‘ynim esa kosasidan chiqib ketdi.
Bir qo‘lim bilan egarni ushlab turdim, boshimni esa yelkamga qo‘ydim.” Uning aytishicha, aynan shu lahzada Alisher Uzoqov vaziyatni ko‘rib, otda chopib kelib yordam bergan: “Alisher aka ‘Aziz, ushla!’ deb otni to‘xtatib qoldilar. Shu payt Mansur aka ham ‘Azizjon ukam!’ deb yugurib keldi.
Alisher aka yig‘lab, Mansur akaga yordam so‘rab murojaat qildilar. Mansur aka darhol ratsiya orqali yordam chaqirdi.” Bundan tashqari, suratga olish guruhida tabiblik ilmini egallagan shaxs ham bo‘lgan.
U bo‘ynim kosasidan chiqqanini aniqlab, bosqichma-bosqich joyiga soldi. Aziz Rametov o‘sha paytda yana nafas ola boshlaganini ta’kidladi.
Aktyor ushbu voqeani eslar ekan, Alisher Uzoqovga hayotini saqlab qolgani uchun chuqur minnatdorchilik bildirdi. Ushbu hikoya tinglovchilarni hayajonga solib, ular orasida katta ta’sir qoldirdi.

Алишер Узоков спас жизнь Азизу Раметов
Актер Азиз Раметов недавно стал гостем программы «ИнтервьюUZ» и вспомнил о жизненно важном происшествии, которое случилось во время съемок сериала «Застава». Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, в тот день актер Алишер Узоков спас его жизнь при серьезной аварии. Азиз Раметов рассказывает событие следующим образом: «Алишер ака для меня настоящий брат.
Когда мы скакали на лошадях в сериале, не знаю, устала ли лошадь, но ее копыто поскользнулось на камне. Одна нога оказалась в неудобном положении, и чтобы лошадь не упала, я бросился в сторону и удержал седло.
В этот момент я увидел, что перед нами стоит большой камень. Лошадь ударилась о камень, а моя шея вышла из сустава.
Одной рукой я держал седло, а голову положил на плечо.»
По его словам, именно в этот момент Алишер Узоков заметил ситуацию, подбежал на лошади и помог: «Алишер ака сказал: «Азиз, держись!» и остановил лошадь. В этот момент подбежал и Мансуp ака, воскликнув: «Азизджон, брат!»
Алишер ака, плача, обратился к Мансуру ака с просьбой о помощи. Мансуp ака сразу же вызвал помощь по рации.»
Кроме того, в съемочной группе был человек, обладающий медицинскими знаниями.
Он определил, что моя шея вышла из сустава, и постепенно вправил ее на место. Азиз Раметов отметил, что в тот момент он снова смог дышать.
Вспоминая это происшествие, актер выразил глубокую благодарность Алишеру Узокову за спасение его жизни. Эта история вызвала волнение у слушателей и произвела на них большое впечатление.