Filmda Zolushkaning o‘gay opa-singillari Lillit va Margo haqida muqobil hikoya keltiriladi. Odatda antagonistlar sifatida qaraladigan bu obrazlar voqealar rivojida bosh qahramonlar sifatida ko‘rsatiladi.
Syujetga ko‘ra, Lillit sehr-jodu yordamida qirollik balini buzganlikda nohaq ayblanadi va tasodifan singlisi Margo ni qurbaqaga aylantirib qo‘yadi. Ushbu vaziyatni tuzatish va qirollikni xavfdan saqlab qolish uchun Lillit Zolushka hamda boshqa sehrli qahramonlar bilan birlashib, muammolarni hal qilishga harakat qiladi.
Film rejissorlari Jon Ripa va Elis Szu bo‘lib, ular ilgari "Raye va so‘nggi ajdaho" animatsion filmi ustida ishlashgan. Prodyuserlikni esa taniqli aktrisa va prodyuser Emi Poler amalga oshiradi.
Ushbu loyiha 2021 yildan beri ishlab chiqilmoqda va 2026 yilda tomoshabinlarga taqdim etilishi rejalashtirilgan. Netflixning ma’lumotlariga ko‘ra, film opa-singillik, hazil va sarguzashtlarga boy bo‘ladi.
Shuningdek, bu loyiha Netflixning animatsiya sohasidagi muvaffaqiyatlarini davom ettirish yo‘lidagi navbatdagi qadam bo‘lib, "Key-pop: Iblis ovchilari" kabi hit loyihalardan keyin katta umid uyg‘otmoqda.

Netflix объявил о новом анимационном фильме о Золушке
Netflix объявила анимационный фильм под названием "Сборка", который представляет классическую сказку о Золушке в совершенно новом прочтении. Об этом сообщает Zamin.uz.
В фильме представлена альтернативная история о сводных сестрах Золушки — Лиллит и Марго. Обычно считающиеся антагонистами, эти персонажи показаны в роли главных героев развития сюжета.
Сюжет рассказывает, что Лиллит несправедливо обвиняют в разрушении королевского бала с помощью магии, и случайно она превращает свою сестру Марго в лягушку. Чтобы исправить ситуацию и спасти королевство от опасности, Лиллит объединяется с Золушкой и другими волшебными героями, чтобы решить проблемы.
Режиссёрами фильма являются Джон Рипа и Элис Сзу, которые ранее работали над анимационным фильмом "Райя и последний дракон". Продюсером выступает известная актриса и продюсер Эми Полер.
Проект разрабатывается с 2021 года и планируется к выпуску в 2026 году. По данным Netflix, фильм будет наполнен темами сестринства, юмора и приключений.
Кроме того, этот проект является очередным шагом Netflix на пути продолжения успехов в области анимации и вызывает большие надежды после таких хитов, как "Кей-поп: Охотники на демонов".