Toshkentda Van Gogga bag‘ishlangan ko‘rgazma ochildi
2025 yil 12 dekabr kuni Toshkent shahridagi Tashkent City Mall savdo markazida "Van Gog bo‘lish" nomli multimedia ko‘rgazmasi ochildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu loyiha mashhur niderlandiyalik rassom Vinsent Van Gogning hayoti va ijodiga bag‘ishlangan bo‘lib, O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi tomonidan tashkil etildi. Ko‘rgazma 1,4 ming kvadrat metr maydonda joylashgan bo‘lib, unda ikki multimedia shousi va uchta maxsus zona tashkil qilingan.
Bu zonalarda Van Gogning hayoti, uning san’at uslubini izlash jarayoni hamda jahon san’atiga ko‘rsatgan ta’siri haqida qiziqarli ma’lumotlar beriladi. Mehmonlar rassomning ijodiy olamini chuqurroq o‘rganish va uning san’atdagi o‘rnini yaxshiroq tushunish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Ko‘rgazma 2026 yil mart oyiga qadar davom etadi. Unga tashrif buyurishni istaganlar chiptalarni Iticket.uz platformasi orqali xarid qilishlari mumkin.
Ushbu loyiha san’at ixlosmandlari va Van Gogning ijodiga qiziquvchilar uchun noyob imkoniyat bo‘lib, san’atning boy va rang-barang dunyosiga sho‘ng‘ish imkonini beradi.

В Ташкенте открылась выставка, посвящённая Ван Гогу
12 декабря 2025 года в торговом центре Tashkent City Mall в Ташкенте открылась мультимедийная выставка под названием «Быть Ван Гогом». Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот проект посвящён жизни и творчеству знаменитого нидерландского художника Винсента Ван Гога и организован Фондом развития культуры и искусства Узбекистана. Выставка занимает площадь 1,4 тысячи квадратных метров, на которой организованы два мультимедийных шоу и три специальные зоны.
В этих зонах представлена интересная информация о жизни Ван Гога, процессе поиска его художественного стиля и влиянии на мировое искусство. Посетители получают возможность глубже изучить творческий мир художника и лучше понять его место в искусстве.
Выставка продлится до марта 2026 года. Желающие посетить её могут приобрести билеты через платформу Iticket.uz.
Этот проект является уникальной возможностью для любителей искусства и тех, кто интересуется творчеством Ван Гога, погрузиться в богатый и разнообразный мир искусства.