AQSh Prezidenti Donald Trampning Minecraft o‘yinidagi qahramoni tasviri Oq uy tomonidan e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu rasm Oq uyning rasmiy ijtimoiy tarmoqlarida joylashtirilib, unga “Amerikadagi eng kuchli geymer Prezident!” degan yozuv ham ilova qilingan. Mazkur e’lon AQShda raqamli texnologiyalar sohasidagi ishlab chiqarish va tadqiqotlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida berilgan soliq imtiyozlari haqida xabar berish doirasida taqdim etildi.
Ushbu imtiyozlar videoo‘yinlar ishlab chiqarish hajmini oshirishga xizmat qilgani ta’kidlangan. Minecraft – bu kub shaklidagi bloklardan tashkil topgan, o‘yinchilarni yaratilgan dunyolarni o‘rganish, qurish, omon qolish va o‘z ijodiy loyihalarini amalga oshirishga undaydigan o‘yin.
Ushbu o‘yin nafaqat ko‘ngilochar platforma sifatida, balki ta’lim sohasida ham keng qo‘llanilib kelmoqda. O‘yin o‘zining ochiq dunyo va ijodiy imkoniyatlari bilan foydalanuvchilar orasida katta mashhurlikka ega.

Герой Minecraft Трампа представлен в Белом доме
Образ героя президента США Дональда Трампа в игре Minecraft был опубликован Белым домом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это изображение было размещено в официальных социальных сетях Белого дома с подписью «Самый сильный геймер в Америке — Президент!». Данное объявление было сделано в рамках информирования о налоговых льготах, предоставленных для поддержки производства и исследований в области цифровых технологий в США.
Отмечается, что эти льготы способствовали увеличению объёмов производства видеоигр. Minecraft — это игра, состоящая из кубических блоков, которая побуждает игроков исследовать созданные миры, строить, выживать и реализовывать свои творческие проекты.
Эта игра используется не только как развлекательная платформа, но и широко применяется в образовательной сфере. Благодаря открытому миру и творческим возможностям игра пользуется большой популярностью среди пользователей.