U 60 yoshda edi. Politsiya tomonidan taqdim etilgan ma’lumotlarga ko‘ra, uning o‘limida zo‘ravonlik alomatlari aniqlanmagan.
O‘limning aniq sababi esa sud-tibbiyot ekspertizasidan keyin ma’lum bo‘ladi. Piter Grin kinoda salbiy qahramon obrazlarini yaratishdagi mahorati bilan mashhur bo‘lgan.
U "Jinoiy asar" (1994), "Niqob" (1994), "Qamalda-2" (1995) va "Javohir politsiyachi" (1999) kabi filmlarda samarali rollar ijro etgan. Ushbu filmlar uning ijodiy faoliyatidagi eng muvaffaqiyatli asarlar sifatida e’tirof etiladi va tomoshabinlar orasida yaxshi eslanadi.
Shuningdek, aktyorning menejeri tomonidan ma’lum qilinishicha, Piter Grin yaqin orada, yanvar oyida, "Tumorlar" nomli filmda taniqli aktyor Mikki Rurk bilan birga suratga tushishni boshlashi rejalashtirilgan edi. Uning kutilmagan vafoti nafaqat san’at olamida, balki uning muxlislari orasida ham katta yo‘qotish bo‘ldi.

Известный актёр Питер Грин скончался в возрасте 60 лет
12 декабря известный американский актер Питер Грин был найден мертвым в своем доме в Нью-Йорке. Об этом сообщил Zamin.uz.
Ему было 60 лет. По данным, предоставленным полицией, признаков насилия при его смерти не обнаружено.
Точная причина смерти станет известна после судебно-медицинской экспертизы. Питер Грин был известен своим мастерством в создании образов отрицательных героев в кино.
Он сыграл значимые роли в фильмах "Преступное дело" (1994), "Маска" (1994), "Осада-2" (1995) и "Драгоценный полицейский" (1999). Эти фильмы считаются одними из самых успешных работ в его творческой карьере и хорошо запомнились зрителям.
Кроме того, по информации менеджера актера, Питер Грин планировал в ближайшее время, в январе, начать съемки в фильме "Опухоли" вместе с известным актером Микки Рурком. Его неожиданная смерть стала большой потерей не только для мира искусства, но и для его поклонников.