Xonanda Shirin Zaitovaga jurnalist tomonidan "Sizni haqiqatan yig‘latgan film qaysi?" degan savol berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu savolga samimiy javob bergan Shirin, filmlar borasidagi o‘ziga xos qarashlarini ochiq bayon qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u odatda filmlar sababli ko‘z yosh to‘kishga moyil emas.
— "Men juda emotsional insonman, ammo filmlar ko‘rganimda yig‘lash odatim yo‘q. Bundan tashqari, biror filmni ikkinchi marta ko‘rishni ham yoqtirmayman.
Chunki birinchi tomoshada voqealar rivojini tushunib olaman va keyingi safar hayajon qolmaydi, film qiziq bo‘lmaydi," — dedi xonanda. Shunga qaramay, Shirin Zaitova unga chuqur ta’sir qilgan bir filmni alohida e’tirof etdi.
— "Masalan, 'Xatiko‘ filmi menga juda kuchli ta’sir qilgan. Undagi sadoqat va his-tuyg‘ular har qanday odamni befarq qoldirmaydi," — deya qo‘shimcha qildi u.
Shirin Zaitovaning bu samimiy fikrlari muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Uning so‘zlari ko‘plab tomoshabinlarning hissiyotlariga hamohang bo‘lib, bu mavzu atrofida qizg‘in muhokamalarni keltirib chiqardi.

Ширин Зайотова: "Хатико" меня глубоко тронул
Певице Ширин Зайитовой журналист задал вопрос: "Какой фильм действительно заставил вас плакать?" Об этом сообщает Zamin.uz.
Ширин дала искренний ответ на этот вопрос и открыто рассказала о своем особом взгляде на фильмы. По ее словам, она обычно не склонна плакать из-за фильмов.
— "Я очень эмоциональный человек, но когда смотрю фильмы, у меня нет привычки плакать. Кроме того, я не люблю смотреть один и тот же фильм дважды.
Потому что при первом просмотре я понимаю развитие событий, а в следующий раз уже не испытываю волнения, фильм становится неинтересным," — сказала певица. Тем не менее, Ширин Зайитова выделила один фильм, который глубоко на нее повлиял.
— "Например, фильм 'Хатико' произвел на меня очень сильное впечатление. Верность и чувства в нем не оставляют равнодушным никого," — добавила она.
Эти искренние мысли Ширин Зайитовой вызвали большой интерес среди поклонников. Ее слова созвучны чувствам многих зрителей и вызвали оживленные обсуждения на эту тему.