“Ummon” guruhi 10 yillik tanaffusdan so‘ng qaytdi
2010-yillarda millionlab yuraklarga yo‘l topgan “Ummon” guruhi 10 yillik tanaffusdan so‘ng yana ijodiy faoliyatini davom ettirishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu xabar Iticket.uz’ning ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida e’lon qilindi. Guruh a’zolari o‘z murojaatlarida muxlislariga minnatdorlik izhor etib, quyidagi so‘zlarni bildirishdi: “Biz siz, muxlislarimiz uchun qaytdik va ijod qilishni boshladik.
10 yillik tanaffusga qaramay, hali ham bizni unutmaganingiz uchun barchangizga chuqur minnatdorlik bildiramiz. Kechagi uchrashuvda birga qo‘shiqlar kuyladik, o‘tmish xotiralarini esladik.
Bu his-tuyg‘ularni so‘z bilan ifodalash qiyin. Tez orada Toshkentda siz bilan uchrashamiz.” Mazkur yangilik muxlislar orasida katta qiziqish va quvonch uyg‘otdi.
“Ummon” guruhi nafaqat musiqiy jamoa, balki butun bir avlodning xotiralari, yoshlik va bolalik davriga bog‘liq iliq hissiyotlar ramzi hisoblanadi. Guruhning Toshkentdagi ilk katta konserti Humo Arenada tashkil etilishi rejalashtirilgan.
Hozircha aniq sana e’lon qilinmagan bo‘lsa-da, konsert haqidagi e’longa “Sog‘inganim mani” qo‘shig‘ining ulanishi muxlislar uchun ramziy ahamiyat kasb etdi. Bu qaytish ko‘plab yuraklar uchun kutilgan va quvonchli yangilik bo‘ldi.

Группа “Ummon” вернулась после 10-летнего перерыва
В 2010-х годах группа “Ummon”, завоевавшая сердца миллионов, решила возобновить творческую деятельность после 10-летнего перерыва. Об этом сообщил Zamin.uz.
Эта новость была опубликована на странице Iticket.uz в социальной сети. Участники группы в своем обращении выразили благодарность поклонникам и сказали следующее: “Мы вернулись для вас, наши фанаты, и начали творить.
Несмотря на 10-летний перерыв, мы глубоко благодарны всем вам за то, что не забывали нас. На вчерашней встрече мы вместе пели песни, вспоминали прошлое.
Трудно выразить эти чувства словами. Скоро мы встретимся с вами в Ташкенте.”
Эта новость вызвала большой интерес и радость среди поклонников.
Группа “Ummon” — это не просто музыкальный коллектив, а символ теплых воспоминаний целого поколения, связанных с юностью и детством. Первый большой концерт группы в Ташкенте планируется провести в Humo Arena.
Хотя точная дата пока не объявлена, включение песни “Sog‘inganim mani” в анонс концерта имеет символическое значение для поклонников. Это возвращение стало долгожданной и радостной новостью для многих сердец.