Pol King “Labubu” haqida yangi film suratga oladi
U tomoshabinlar tomonidan iliq kutib olingan “Vonka” va “Paddingtonning sarguzashtlari” filmlari bilan tanilgan. Bu safar rejissyor Labubu nomli qiziqarli obraz haqida to‘liq metrajli film suratga olmoqchi.
Ushbu loyiha haqida dastlabki ma’lumotlarni Variety nashri e’lon qildi. Ma’lum qilinishicha, film Sony Pictures studiyasi tomonidan ishlab chiqariladi.
Pol King nafaqat rejissyor, balki prodyuser sifatida ham ishtirok etadi. Bu esa uning o‘ziga xos ijodiy uslubi va yumorga boy yondashuvlari filmda aks etishini anglatadi.
Rejissyorning avvalgi filmlari katta muvaffaqiyatga erishgan bo‘lib, ular dunyo bo‘ylab 1,1 milliard dollardan ortiq daromad keltirgan. Analitiklarning fikriga ko‘ra, so‘nggi yillarda “Barbi” va “Maynkraft” filmlarining muvaffaqiyati Gollivudda mashhur o‘yinchoqlar va personajlar asosida filmlar yaratishga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirdi.
Labubu esa Pop Mart kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan o‘yinchoq bo‘lib, u o‘n yil avval rassom Kasing Lung tomonidan yaratilgan. Obraz Gollandiya folkloridan ilhomlangan va unda ruhiy motivlar mujassam.
Hozirda Labubu zamonaviy pop-madaniyatning yorqin ramzlaridan biri sifatida tan olingan. Uning katta ekranlarga chiqishi muxlislar uchun kutilgan va qiziqarli voqea bo‘lishi shubhasiz.

Пол Кинг снимает новый фильм о «Лабубу»
Он известен зрителям по фильмам «Вонка» и «Приключения Паддингтона», которые были тепло приняты публикой. На этот раз режиссер планирует снять полнометражный фильм о интересном персонаже по имени Лабубу.
Первые сведения о проекте опубликовало издание Variety. Сообщается, что фильм будет производиться студией Sony Pictures.
Пол Кинг выступит не только режиссером, но и продюсером. Это означает, что в фильме отразятся его уникальный творческий стиль и юмористический подход.
Предыдущие фильмы режиссера имели большой успех и принесли более 1,1 миллиарда долларов дохода по всему миру. По мнению аналитиков, успех фильмов «Барби» и «Майнкрафт» в последние годы еще больше повысил интерес Голливуда к созданию фильмов на основе популярных игрушек и персонажей.
Лабубу — это игрушка, созданная компанией Pop Mart, которую десять лет назад разработал художник Касинг Лунг. Образ вдохновлен голландским фольклором и содержит духовные мотивы.
В настоящее время Лабубу признан одним из ярких символов современной поп-культуры. Его появление на больших экранах без сомнения станет ожидаемым и интересным событием для поклонников.