Serial qisqa vaqt ichida katta muhokamalarga sabab bo‘ldi va “Kinopoisk” platformasida o‘rtacha 7,5 ball bilan baholandi. Serialning asosiy afzalliklaridan biri — barcha 20 qismning bir vaqtning o‘zida namoyish etilganidir.
Syujet markazida Moskva jinoyatchilikka qarshi kurash bo‘limida xizmat qilgan tajribali xodim Pavel Kostikov turadi. U xavfli operatsiya davomida “Jallod” laqabli qotilni qo‘lga olish chog‘ida og‘ir jarohat oladi, yaqin sherigi Dmitriy Smirnov esa halok bo‘ladi.
Bu voqea Pavelning hayotida chuqur iz qoldiradi. Uzoq davolanishdan so‘ng Kostikov xizmatga qaytadi, biroq avvalgi bo‘limda ishlash imkoniyatidan mahrum bo‘lib, axborot-tahlil bo‘limiga o‘tkaziladi.
Yangi lavozim unga oson kechmaydi: kasbiy va ruhiy jihatdan jiddiy sinovlar uni kutib turadi. Shu bilan birga, Pavel sherigi Dmitriyning bevasi Polina Smirnova oldida o‘zini aybdor his qiladi.
Polina advokat bo‘lib, murakkab qotillik ishida ayblanuvchini himoya qilishni o‘z zimmasiga oladi va uning begunoh ekaniga qat’iy ishonadi. Kostikov norasmiy tarzda tergovga kirishadi va Polinaning haq ekanini isbotlaydi.
Natijada gumondor oqlanadi, haqiqiy jinoyatchi esa fosh etiladi. Shu voqeadan so‘ng Pavel va Polina o‘rtasida norasmiy hamkorlik yo‘lga qo‘yiladi.
Pavel Polinaga murakkab ishlarni hal qilishda “maxfiy maslahatchi” sifatida yordam bera boshlaydi. Ularning hamkorligi nafaqat kasbiy, balki shaxsiy jihatdan ham rivojlanib boradi.
Serial tomoshabinlar tomonidan yuqori baholandi. “Kinopoisk”da 7,6, “Kino-Teatr.RU” saytida esa 7,3 ball to‘pladi.
Tomoshabinlar aktyorlik mahorati, voqealarning qiziqarli rivoji va qahramonlarning insoniy jihatlari mahorat bilan yoritilganini alohida ta’kidlashmoqda. Ayni paytda serialning barcha qismlari “IVI” platformasida tomosha qilish uchun ochiq.
“Maxfiy maslahatchi” klassik detektiv janrini zamonaviy format bilan uyg‘unlashtirgan loyiha sifatida tomoshabinlar e’tiborini qozonishda davom etmoqda.

«Сериал «Секретный советник» покорил зрителей»
Новый детективный сериал «Тайный советник», представленный телеканалом NTV, привлек внимание зрителей с первых дней выхода в эфир. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сериал за короткое время вызвал большие обсуждения и получил среднюю оценку 7,5 баллов на платформе «Кинопоиск». Одним из основных преимуществ сериала является одновременный показ всех 20 серий.
В центре сюжета — опытный сотрудник отдела по борьбе с преступностью в Москве Павел Костиков. Во время опасной операции по поимке убийцы по прозвищу «Палач» он получает серьёзное ранение, а его близкий напарник Дмитрий Смирнов погибает.
Это событие оставляет глубокий след в жизни Павла. После долгого лечения Костиков возвращается на службу, но лишён возможности работать в прежнем отделе и переводится в отдел информационно-аналитической работы.
Новая должность даётся ему нелегко: его ждут серьёзные испытания как профессиональные, так и психологические. При этом Павел чувствует вину перед вдовой своего напарника Дмитрия — Полиной Смирновой.
Полина — адвокат, которая берётся защищать обвиняемого в сложном деле об убийстве и твёрдо верит в его невиновность. Костиков неофициально начинает собственное расследование и доказывает правоту Полины.
В результате подозреваемый оправдан, а настоящий преступник раскрыт. После этого между Павлом и Полиной устанавливается неофициальное сотрудничество.
Павел начинает помогать Полине в решении сложных дел в роли «тайного советника». Их сотрудничество развивается не только профессионально, но и лично.
Сериал получил высокие оценки зрителей. На «Кинопоиске» — 7,6, на сайте «Кино-театр.RU» — 7,3 балла.
Зрители особенно отмечают мастерство актёров, интересное развитие событий и умелое раскрытие человеческих сторон героев. В настоящее время все серии сериала доступны для просмотра на платформе «IVI».
«Тайный советник» продолжает привлекать внимание зрителей как проект, сочетающий классический детективный жанр с современным форматом.