Ushbu musiqiy tadbir bir necha kun davomida o‘tkazilib, retro taronalar, jonli ijrolar va kutilmagan sahna chiqishlari bilan tomoshabinlar e’tiborini tortdi. Konsertning eng ko‘p muhokama qilingan qismi guruh a’zosi Layloning sahnadagi xavfli tryuki bo‘ldi.
Ushbu chiqish ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamalarga sabab bo‘ldi. Guruh a’zosi Feruza Latipova Layloning bu harakatiga o‘z munosabatini bildirib, uning tayyorgarlik jarayoni haqida ma’lumot berdi.
Feruza Latipovaning ta’kidlashicha, Laylo ushbu tryukni bajarish uchun oldindan jiddiy mashg‘ulotlar olib borgan. Xonanda muntazam sport mashg‘ulotlari bilan shug‘ullanib, gimnastikadan saboq olgan va sahna uchun zarur bo‘lgan jismoniy hamda texnik tayyorgarlikni oshirgan.
Feruza Latipova Layloning bu chiqishini O‘zbekiston estrada sahnasida noyob hodisa sifatida baholadi. “Estradamizda homilador holatda sahnaga chiqqan birinchi xonanda men bo‘lganman.
Laylo esa sahnada tryuk bajargan birinchi xonanda bo‘ldi. Bu juda murakkab ish.
Buning uchun maxsus libos, jismoniy tayyorgarlik va, albatta, jasorat talab etiladi”, — deydi Feruza Latipova.

На концерте «Setora» трюки Лайлоны вызвали восхищение
Легендарная группа “Setora” с 18 по 21 декабря представила большой концертный проект во дворце искусств “Дружба народов” в Ташкенте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это музыкальное мероприятие проходило несколько дней, привлекая внимание зрителей ретро-песнями, живыми выступлениями и неожиданными сценическими номерами. Самой обсуждаемой частью концерта стал опасный трюк участницы группы Лайло на сцене.
Это выступление вызвало широкий резонанс в социальных сетях. Участница группы Феруза Латипова высказала своё мнение по поводу этого действия Лайло и рассказала о процессе её подготовки.
По словам Ферузы Латиповой, Лайло заранее серьёзно тренировалась для выполнения этого трюка. Певица регулярно занималась спортом, брала уроки гимнастики и повышала физическую и техническую подготовку, необходимую для сцены.
Феруза Латипова оценила выступление Лайло как уникальное событие на узбекской эстраде. «Я была первой певицей, которая выходила на сцену в положении беременности.
А Лайло стала первой певицей, которая выполнила трюк на сцене. Это очень сложная работа.
Для этого требуется специальный костюм, физическая подготовка и, конечно же, смелость», — говорит Феруза Латипова.