“Uyda yolg‘iz” filmi uchun ulkan shirin uy qurildi
“Uyda yolg‘iz” filmining 35 yilligi munosabati bilan Disney+ kompaniyasi Los-Anjeles shahrida film tarixidagi eng mashhur uylardan biriga e’tibor qaratdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu tadbir doirasida kompaniya shirin xamirdan ulkan uy qurib, jahon rekordini o‘rnatdi. Mazkur inshootning balandligi 8 metrni, uzunligi esa 18 metrni tashkil etdi.
Muz bilan qoplangan shirin uy Ginnes rekordlar kitobiga tarixdagi eng katta shirin xamirli uy sifatida kiritildi. Uyni yaratishda juda ko‘p miqdorda un, tuxum, maxsus shirin “g‘isht”lar, yeyiladigan yelim va shakarli fondant ishlatilgan.
Disney+ rahbariyatiga ko‘ra, ushbu loyiha bayramona kayfiyat va oilaviy an’analarni ifoda etish maqsadida amalga oshirilgan. Tadbir davomida mehmonlar filmda mashhur bo‘lgan “A Lovely Cheese Pizza”ni tatib ko‘rish imkoniyatiga ham ega bo‘lishdi.
Bu bayramona loyiha ko‘pchilikning bolalik xotiralarini yana bir bor yodga soldi va ularga shirin ta’m bag‘ishladi.

Для фильма «Один дома» построили огромный пряничный дом
В честь 35-летия фильма «Один дома» компания Disney+ обратила внимание на один из самых известных домов в истории кино в Лос-Анджелесе. Об этом сообщает Zamin.uz.
В рамках этого мероприятия компания построила огромный дом из пряничного теста и установила мировой рекорд. Высота этого сооружения составила 8 метров, а длина — 18 метров.
Дом, покрытый глазурью, был занесён в Книгу рекордов Гиннесса как самый большой пряничный дом в истории. Для создания дома использовали большое количество муки, яиц, специальных сладких «кирпичей», съедобного клея и сахарного фонданта.
По словам руководства Disney+, этот проект был реализован с целью создания праздничного настроения и выражения семейных традиций. Во время мероприятия гости также имели возможность попробовать знаменитую в фильме «A Lovely Cheese Pizza».