Aktrisa Yulduz Rajabova o‘quvchilariga qaysi kitoblarni o‘qishni tavsiya etishini so‘rashganda, u bu borada o‘zining samimiy va qiziqarli fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, janr muhim emas, asosiysi, kitobning hikoyasi qiziqarli bo‘lishi kerak. Yulduz Rajabova hozirgacha o‘qib chiqqan va tavsiya qiladigan uchta kitobni alohida ta’kidladi.
Birinchi o‘rinda "Ibtido" asarini tilga oldi. U bu kitobni yaqinda o‘qib chiqqanini va syujeti uni oxirigacha o‘ziga jalb qilganini aytdi.
Ikkinchi tavsiya — "Bin Muhtashem Gunesh". Bu asarni aktrisa hozirda turk tilida o‘qiyotganini va undagi hissiyotlar uni chuqur o‘ylantirganini ta’kidladi.
Uchinchi tavsiya esa ayniqsa qizlar uchun qiziqarli bo‘lib, Sara Jio asarlarini o‘qishni tavsiya qildi. Uning fikricha, Sara Jioning kitoblari hissiy jihatdan boy bo‘lib, o‘quvchini befarq qoldirmaydi.
Yulduz Rajabova o‘zi asosan qog‘oz kitoblarni afzal ko‘rishini aytib o‘tib, qog‘oz kitoblarning o‘ziga xos hidi va ularni qo‘lda ushlab o‘qish zavqi haqida gapirdi. Shuningdek, u o‘zbek, rus va turk tillarida kitoblar o‘qishini ham qo‘shimcha qildi.

Три книги, рекомендованные Юлдуз Раджабовой
Когда актрису Юлдуз Раджабову спросили, какие книги она советует своим читателям, она поделилась своими искренними и интересными мыслями на этот счёт. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, жанр не важен, главное, чтобы сюжет книги был интересным. Юлдуз Раджабова выделила три книги, которые она прочитала и рекомендует.
На первом месте она упомянула произведение "Ибтидо". Она сказала, что недавно прочитала эту книгу и сюжет захватил её до самого конца.
Второй рекомендацией стала книга "Бин Мухташем Гунеш". Актриса отметила, что сейчас читает это произведение на турецком языке, и эмоции, которые оно вызывает, заставили её глубоко задуматься.
Третья рекомендация особенно интересна для девушек — она посоветовала читать произведения Сары Джио. По её мнению, книги Сары Джио эмоционально насыщены и не оставляют читателя равнодушным.
Юлдуз Раджабова отметила, что предпочитает бумажные книги, рассказала о своём особом отношении к запаху бумажных книг и удовольствии держать их в руках во время чтения. Также она добавила, что читает книги на узбекском, русском и турецком языках.