Aktrisa Farangiz Abdazova ijtimoiy tarmoqlarda o‘ziga nisbatan bildirilgan tanqidlarga javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unda uni "qishloqqa kelin bo‘lgan" deb tanqid qilganlar bor edi. San’atkor bu kabi fikrlarni asossiz deb atab, o‘z kelib chiqishi haqida ochiq gapirdi.
“Men o‘zim qishloqda tug‘ilib o‘sgan qizman. Hatto tappi yopib katta bo‘lganman.
Buni hech qachon kamchilik deb bilmaganman,” — deydi aktrisa. U o‘z hayot tajribasidan kelib chiqib, qishloqda ulg‘ayganlikni faxr deb bilishini ta’kidladi.
Farangizning so‘zlariga ko‘ra, u kelin bo‘lib tushgan xonadonning sharoiti o‘zi ulg‘aygan oilaning sharoitidan ancha yaxshi. Aktrisa uchun insonning kelib chiqishi emas, balki uning tarbiyasi, mehnatsevarligi va hayotga bo‘lgan munosabati muhim.
U qishloqda tug‘ilib o‘sganlik hayotdagi muvaffaqiyatlarga to‘sqinlik qilmasligini alohida qayd etdi. Eslatib o‘tamiz, Farangiz Abdazova MY5 telekanali boshlovchisi Sirojiddin Hoshimjonov bilan suratga olish jarayonida tanishgan.
Ularning munosabatlari iliq bo‘lib, bir-birlarini yoqtirib qolishgan. Joriy yilda ular rasman nikohdan o‘tib, oila qurdilar.

Фарангиз Абдазова открыто ответила на критику
Актриса Фарангиз Абдазова ответила на критику, высказанную в её адрес в социальных сетях. Об этом сообщает Zamin.uz.
Некоторые критиковали её, называя «невесткой из деревни». Артистка назвала такие мнения необоснованными и открыто рассказала о своём происхождении.
«Я сама девушка, родившаяся и выросшая в деревне. Даже выросла с платком на голове.
Я никогда не считала это недостатком», — говорит актриса. Она подчеркнула, что гордится тем, что выросла в деревне, исходя из своего жизненного опыта.
По словам Фарангиз, условия в семье, куда она стала невесткой, намного лучше, чем в семье, где она выросла. Для актрисы важны не происхождение человека, а его воспитание, трудолюбие и отношение к жизни.
Она особо отметила, что рождение и воспитание в деревне не мешают достигать успехов в жизни. Напомним, что Фарангиз Абдазова познакомилась с ведущим телеканала MY5 Сироджиддином Хошимжоновым во время съёмок.
Их отношения были тёплыми, они полюбили друг друга. В этом году они официально зарегистрировали брак и создали семью.