Ruxshona: “Yuragim” qo‘shig‘i mashhurlikka eltgan asar!
Xonanda Ruxshona yaqinda jurnalistlar bilan suhbatda o‘z ijodiy faoliyati va mashhurlikka erishish tarixi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Undan: "Sizni mashhur qilgan qo‘shiq yoki serial bormi?" deb so‘ralganda, u ochiq va samimiy javob berdi. Ruxshonaning so‘zlariga ko‘ra, u san’atdagi faoliyatini avvalo xonandalikdan boshlagan.
Keyinchalik esa aktrisalik va teleboshlovchilik sohalarida ham o‘zini sinab ko‘rgan. — Men dastlab xonanda sifatida ijod qildim.
So‘ngra aktrisalik va teleboshlovchilik bilan shug‘ullandim, — deydi u. Xonandaning ta’kidlashicha, uning mashhurligiga katta hissa qo‘shgan asar bu “Yuragim” qo‘shig‘i bo‘lgan.
— “Yuragim” qo‘shig‘im mening ijodimdagi muhim burilish nuqtasi bo‘ldi. Aynan shu tarona orqali ommaning e’tiborini qozondim va mashhurlikka erishdim.
Buning uchun Xudoga shukr qilaman, — deya qo‘shimcha qildi Ruxshona. San’atkorning bu samimiy javobi muxlislarda katta qiziqish uyg‘otdi.

Рухшона: песня «Юрагим» — произведение, принесшее популярность
Певица Рухшона недавно в интервью с журналистами поделилась своими мыслями о творческой деятельности и истории достижения популярности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Её спросили: «Есть ли песня или сериал, которые сделали вас известной?» — на что она дала откровенный и искренний ответ. По словам Рухшоны, она начала свою деятельность в искусстве прежде всего как певица.
Позже она попробовала себя и в актёрском мастерстве, и в телеведущей. — Сначала я творила как певица.
Затем занималась актёрством и телеведущей, — говорит она. По словам певицы, произведением, которое внесло большой вклад в её популярность, стала песня «Юрагим».
— Песня «Юрагим» стала важной вехой в моём творчестве. Именно благодаря этой композиции я привлекла внимание публики и достигла популярности.
За это я благодарю Бога, — добавила Рухшона. Искренний ответ артистки вызвал большой интерес у поклонников.