Yulduz Usmonova: "Iste’dod emas, pul so‘rashadi"
O‘zbek estradasining taniqli xonandasi Yulduz Usmonova yaqinda samimiy va kutilmagan javobi bilan yana e’tibor markazida bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Undan: “Eshigingizni taqillatib, yosh iste’dodlar shogird bo‘lishni so‘rab kelishadimi?” — deya savol berishdi. Biroq xonandaning javobi ko‘pchilik kutganidan farqli bo‘ldi.
“Yo‘q, hozir iste’dod so‘rab keladiganlar deyarli yo‘q. Aksincha, kreditimni yopib bering, deb keladiganlar bor.
Hozir ko‘pchilik faqat pul so‘raydi,” — dedi Yulduz Usmonova. Uning ohangidan bu holat unga yoqmayotgani va hatto biroz jahli chiqayotgani sezildi.
Xonanda san’atga chin dildan qiziqadigan va o‘rganishni istaydigan yoshlar soni kamayib borayotganidan afsusda ekanligini ta’kidladi. U o‘zining uzoq yillar davomida mehnat, matonat va iste’dod orqali san’atning yuqori cho‘qqilariga erishganini eslatib, bugungi kunda aksar yoshlar orasida sabr va mehnat o‘rniga oson yo‘l izlash odati kuchayib borayotganini ochiqchasiga aytdi.
Yulduz Usmonova, o‘z so‘zlari orqali, bugungi yosh avlodning san’atga bo‘lgan munosabatini o‘zgartirish zarurligini urg‘uladi va bu borada mehr, iste’dod va mehnatning ahamiyatini yana bir bor eslatdi.

Юлдуз Усмонова: "Не талант, а деньги просят"
Известная певица узбекской эстрады Юлдуз Усмонова недавно снова оказалась в центре внимания благодаря искреннему и неожиданному ответу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Её спросили: «Стукнут ли в вашу дверь молодые таланты с просьбой стать вашими учениками?» Однако ответ певицы оказался неожиданным для многих.
«Нет, сейчас почти никто не приходит с просьбой о таланте. Напротив, приходят с просьбой помочь закрыть кредит.
Сейчас многие просят только деньги», — сказала Юлдуз Усмонова. По её тону было заметно, что ей это не нравится и даже немного раздражает.
Певица подчеркнула, что ей жаль, что число молодых людей, искренне интересующихся искусством и желающих учиться, уменьшается. Она напомнила, что сама достигла высот в искусстве благодаря многолетнему труду, упорству и таланту, и откровенно заявила, что сегодня среди многих молодых людей усиливается привычка искать лёгкие пути вместо терпения и труда.
Юлдуз Усмонова через свои слова подчеркнула необходимость изменить отношение нынешнего молодого поколения к искусству и ещё раз напомнила о важности любви, таланта и труда в этом деле.