Yulduz Usmonova: "Iste’dod emas, pul so‘rashadi"
O‘zbek estradasining taniqli xonandasi Yulduz Usmonova yaqinda samimiy va kutilmagan javobi bilan yana e’tibor markazida bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Undan: “Eshigingizni taqillatib, yosh iste’dodlar shogird bo‘lishni so‘rab kelishadimi?” — deya savol berishdi. Biroq xonandaning javobi ko‘pchilik kutganidan farqli bo‘ldi.
“Yo‘q, hozir iste’dod so‘rab keladiganlar deyarli yo‘q. Aksincha, kreditimni yopib bering, deb keladiganlar bor.
Hozir ko‘pchilik faqat pul so‘raydi,” — dedi Yulduz Usmonova. Uning ohangidan bu holat unga yoqmayotgani va hatto biroz jahli chiqayotgani sezildi.
Xonanda san’atga chin dildan qiziqadigan va o‘rganishni istaydigan yoshlar soni kamayib borayotganidan afsusda ekanligini ta’kidladi. U o‘zining uzoq yillar davomida mehnat, matonat va iste’dod orqali san’atning yuqori cho‘qqilariga erishganini eslatib, bugungi kunda aksar yoshlar orasida sabr va mehnat o‘rniga oson yo‘l izlash odati kuchayib borayotganini ochiqchasiga aytdi.
Yulduz Usmonova, o‘z so‘zlari orqali, bugungi yosh avlodning san’atga bo‘lgan munosabatini o‘zgartirish zarurligini urg‘uladi va bu borada mehr, iste’dod va mehnatning ahamiyatini yana bir bor eslatdi.