Saida Rametova: "2025 yil men uchun unutilmas bo‘ldi"
O‘zbekiston xalq artisti Saida Rametova 2025 yilni unutilmas va barakali yil sifatida esladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktrisa yil yakunida o‘z hayotidagi eng muhim va quvonchli voqealar haqida samimiy fikrlarini bildirib o‘tdi. "Juda yaxshi yil bo‘ldi, hamma narsa muvaffaqiyatli kechdi.
Nihoyat, xalq artisti unvoniga ham sazovor bo‘ldim. O‘zimni baxtli san’atkor va baxtli ayol deb hisoblayman", — dedi Saida Rametova.
Uning aytishicha, 2025 yil nafaqat ijodiy yutuqlar, balki oilaviy hayotdagi muhim voqealar bilan ham esda qolarli bo‘ldi. Aktrisa bu yil buvijon bo‘lib, katta nevarasini uzatganini quvonch bilan tilga oldi.
Shuningdek, Saida Rametova oilasidagi fayz va baraka haqida ham so‘z yuritdi. "Turmush o‘rtog‘im 70 yoshga to‘ldi, men esa 68 yoshdaman.
Oilamiz tinch va osoyishta. Eng muhimi, ijodiy faoliyatim hamon davom etmoqda", — dedi u.
Yil yakunida aktrisa o‘z muxlislarini Yangi yil bayrami bilan tabriklab, ularga sog‘lik, xotirjamlik va baxt tiladi.

Саида Раметова: "2025 год стал для меня незабываемым"
Народная артистка Узбекистана Саида Раметова вспомнила 2025 год как незабываемый и благословенный год. Об этом сообщает Zamin.uz.
Актриса в конце года искренне поделилась своими мыслями о самых важных и радостных событиях в своей жизни. "Это был очень хороший год, всё прошло успешно.
Наконец-то я заслужила звание народной артистки. Считаю себя счастливой артисткой и счастливой женщиной", — сказала Саида Раметова.
По её словам, 2025 год запомнился не только творческими достижениями, но и важными событиями в семейной жизни. Актриса с радостью отметила, что в этом году стала бабушкой и встретила рождение своего первого внука.
Также Саида Раметова рассказала о благополучии и гармонии в своей семье. "Моему супругу исполнилось 70 лет, а мне — 68.
Наша семья спокойна и мирна. Самое главное, что моя творческая деятельность продолжается", — добавила она.
В конце года актриса поздравила своих поклонников с Новым годом, пожелав им здоровья, спокойствия и счастья.