Xonanda Munisa Rizayevaga jurnalistlar tomonidan: "Bu yilning eng yaxshi erkak xonandalari kimlar?" degan savol berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
San’atkor ushbu savolga o‘ylab, samimiy tarzda javob berdi va joriy yil davomida ijodi, uslubi hamda muxlislar e’tiborini qozongan erkak xonandalar nomini sanab o‘tdi. Munisa Rizayevaning fikricha, bu yil sahnada faol bo‘lgan va o‘ziga xos ijodiy yondashuvi bilan ajralib chiqqan erkak xonandalar orasida Abrorbey, Aslwayne taxallusi bilan tanilgan Aslbek Bayjanov hamda G‘aybulla Tursunov alohida ajralib turadi.
"Bu yil menga yoqqan erkak xonandalar — Abrorbey, Aslwayne va G‘aybulla Tursunov", — deya ta’kidladi san’atkor o‘z javobida. Uning bu tanlovi muxlislar orasida qizg‘in muhokamalarga sabab bo‘ldi.
Ayrimlar Munisaning fikrini qo‘llab-quvvatladi, boshqalar esa o‘z sevimli ijrochilarini izohlarda ta’kidlab o‘tishdi. Shu tariqa, xonandaning tanlovi san’at ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otdi.

Муниса Ризаева назвала лучших мужских исполнителей года
Певице Мунисе Ризаевой журналисты задали вопрос: "Кто лучшие мужские певцы этого года?" Об этом сообщает Zamin.uz.
Артистка обдуманно и искренне ответила на этот вопрос, перечислив имена мужских певцов, которые в течение текущего года привлекли внимание публики своим творчеством и стилем. По мнению Мунисы Ризаевой, среди активных на сцене в этом году и выделяющихся своим оригинальным творческим подходом мужских исполнителей особенно выделяются Абробей, Аславейн (настоящее имя Асбек Байжанов) и Гайбулла Турсунов.
"Мужские певцы, которые мне понравились в этом году — Абробей, Аславейн и Гайбулла Турсунов", — подчеркнула артистка в своем ответе. Этот выбор вызвал оживленные обсуждения среди поклонников.
Некоторые поддержали мнение Мунисы, другие же отметили в комментариях своих любимых исполнителей. Таким образом, выбор певицы вызвал большой интерес среди любителей искусства.