Maftuna Shokirova Bobur Yo‘ldoshev bilan rol ijro etishni xohlaydi
Aktrisa Maftuna Shokirova bilan o‘tkazilgan suhbat davomida unga qiziqarli savol berildi: “Agar imkoniyat bo‘lsa, qaysi aktyor bilan birga rol ijro etishni xohlardingiz?” Aktrisa bu savolga javob berar ekan, avvalo o‘zbek aktyorlariga bo‘lgan hurmatini alohida ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“Men eng avvalo o‘zimizning aktyorlarni aytaman, chunki ularni juda hurmat qilaman. Agar tanlash imkonim bo‘lsa, Bobur Yo‘ldoshev bilan birga rol ijro etishni xohlardim”, — dedi Maftuna Shokirova.
Jurnalist esa uning fikrini chuqurlashtirish maqsadida: “Nega aynan Bobur Yo‘ldoshev?” — deya qo‘shimcha savol berdi. Aktrisa bu savolga quyidagicha javob berdi: “Chunki uning ijro etgan rollari menga juda yoqadi.
U har bir obrazni o‘ziga xos tarzda talqin qiladi, obrazlari xilma-xil va mazmunli. Eng muhimi, uning ijrosidan o‘rganadigan jihatlarim juda ko‘p”.
Suhbat yakunida Maftuna Shokirova o‘z fikrini quyidagicha xulosa qildi: “Agar Bobur Yo‘ldoshev bilan birga rol ijro etish nasib etsa, bu men uchun katta tajriba bo‘lar edi. Shuningdek, undan ko‘p narsani o‘rganishim mumkin”.

Мафтунa Шокирова хочет сыграть роль с Бобуром Ёлдошевым
В ходе интервью с актрисой Мафтунa Шокировой ей задали интересный вопрос: «Если бы была возможность, с каким актером вы хотели бы сыграть роль вместе?» Актриса, отвечая на этот вопрос, прежде всего особо подчеркнула свое уважение к узбекским актерам. Об этом сообщает Zamin.uz.
«Прежде всего я назову наших актеров, потому что очень их уважаю. Если бы у меня была возможность выбора, я хотела бы сыграть роль вместе с Бобуром Йулдошевым», — сказала Мафтунa Шокирова.
Журналист, чтобы углубить ее мнение, задал дополнительный вопрос: «Почему именно Бобур Йулдошев?» Актриса ответила на этот вопрос следующим образом: «Потому что мне очень нравятся роли, которые он исполняет.
Он интерпретирует каждый образ по-своему, его образы разнообразны и содержательны. Самое главное, я могу многому научиться у его исполнения».
В конце интервью Мафтунa Шокирова подвела итог своим мыслям: «Если мне посчастливится сыграть роль вместе с Бобуром Йулдошевым, это будет для меня большим опытом. Также я смогу многому у него научиться».