Izzat Shukurov 2026 yil uchun katta reja tuzdi
Izzat Shukurov 2025 yilni o‘z hayoti va ijodi uchun sermahsul yil sifatida baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, o‘tgan yilda o‘ylagan barcha niyatlari va maqsadlariga erishgan. San’atkor bu yilgi mehnatlari samarador bo‘lganini qayd etib, 2026 yil uchun ham katta rejalari borligini ma’lum qildi.
U yakkaxon konsert dasturini o‘tkazishni rejalashtirayotganini aytib, hozircha konsert sanasi aniqlanmaganini qo‘shimcha qildi. Shuningdek, Izzat Shukurov so‘nggi uch yil ichida Yangi yil bayramini oilasi bilan nishonlay olmaganini tan oldi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u bu davr mobaynida boshqa san’atkorlar qatori xalq xizmatida bo‘lgan. Ammo bu yil u Yangi yilni albatta oilasi bilan kutishni rejalashtirganini aytdi.
Shukurov xizmatlarini kunduzga ko‘chirishni rejalashtirganini va bayramni yaqinlari davrasida o‘tkazishini ta’kidladi. San’atkor hayotda eng muhim narsa sog‘lik ekanini alohida ta’kidlab, xalqimizga doimo sog‘-salomat bo‘lishni tiladi.
Suhbat davomida u 2025 yil davomida trendda bo‘lgan erkak san’atkorlardan G‘aybulla Tursunovni qayd etgan bo‘lsa, ayol san’atkorlarga e’tibor bermaganini aytib o‘tdi.

Изат Шукуров составил большой план на 2026 год
Иззат Шукуров оценил 2025 год как плодотворный для своей жизни и творчества. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, в прошлом году он достиг всех задуманных намерений и целей. Артист отметил, что его труды в этом году были эффективными и сообщил, что у него есть большие планы на 2026 год.
Он сообщил, что планирует провести сольный концерт, однако дата концерта пока не определена. Также Иззат Шукуров признался, что за последние три года не мог отпраздновать Новый год с семьёй.
По его словам, в этот период он, как и другие артисты, находился на службе у народа. Но в этом году он обязательно планирует встретить Новый год с семьёй.
Шукуров подчеркнул, что планирует перенести свои выступления на дневное время и провести праздник в кругу близких. Артист особо отметил, что самое важное в жизни — это здоровье, и пожелал нашему народу всегда быть здоровыми.
В ходе беседы он отметил среди мужских артистов, которые были в тренде в 2025 году, Гайбуллу Турсунова, а на женских артистов внимания не обратил.