Variety jurnalining ma’lumotiga ko‘ra, taniqli rejissyorlar 2025 yilning eng ta’sirli filmlari haqida o‘z fikrlarini bildirishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ularning tanlovida yirik blokbasterlar hamda mualliflik filmlari o‘rin oldi. Quyida mashhur kinoijodkorlarning sevimli filmlari haqida ma’lumot beramiz.
**"Avatar: Olov va kul" filmi haqida fikrlar** "Avatar" filmlar seriyasining uchinchi qismi, ya’ni "Avatar: Olov va kul", kassada kutilgan darajada muvaffaqiyatga erisha olmagan bo‘lsa-da, rejissyor Maykl Mann uchun eng sevimli filmga aylandi. Mann filmning nafaqat vizual effektlari, balki uning falsafiy mazmunidan ham hayratda qolganini ta’kidladi.
Uning fikricha, ushbu filmning kuchi uning ishonarli va chuqur mazmunida. **"Yovuz: Abadiy" filmi haqida** Mashhur rejissyor J.J.
Abrams "Yovuz: Abadiy" filmini o‘zining eng sevimli filmlari ro‘yxatiga kiritdi. Abrams rejissyor Jon M.
Chu’ning original asarga hurmat bilan yondashganini va yangi nuqtai nazarni muvaffaqiyatli birlashtirganini alohida ta’kidladi. Filmning musiqiy sahnalari ham hikoyaning ajralmas qismi sifatida yuqori baholandi.
**"Formula 1" filmi haqida** Den Gilroy rejissyor Jo Kosinskining "Formula 1" filmini yuqori baholadi. U filmda poyga jarayonlari va personajlar rivojlanishi o‘rtasidagi muvozanat juda yaxshi aks ettirilganini qayd etdi.
Gilroyning so‘zlariga ko‘ra, film tomoshabinni Formula 1 dunyosiga chuqur sho‘ng‘ish imkoniyatini beradi va haydovchilarning ichki kechinmalarini yuksak mahorat bilan ochib beradi. **"Kechir, bolakay" filmi haqida** Rejissyor Jessi Ayzenberg "Kechir, bolakay" filmini yuqori baholab, uni ijodiy yondashuv namunasi sifatida e’tirof etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, rejissyor Eva Viktor inson ruhiyatidagi murakkabliklarni kulgili va ta’sirchan uslubda namoyon eta olgan. Film jiddiy mavzularni hazil bilan uyg‘unlashtirgan holda, tomoshabinga chuqur taassurot qoldiradi.

Режиссеры выбрали лучшие фильмы 2025 года
По данным журнала Variety, известные режиссеры поделились своими мнениями о самых впечатляющих фильмах 2025 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
В их выборе представлены как крупные блокбастеры, так и авторские фильмы. Ниже мы расскажем о любимых фильмах известных кинематографистов.
**Мнения о фильме "Аватар: Огонь и пепел"** Третья часть серии фильмов "Аватар", а именно "Аватар: Огонь и пепел", хоть и не достигла ожидаемого успеха в прокате, стала любимым фильмом режиссера Майкла Манна. Манн отметил, что был поражен не только визуальными эффектами фильма, но и его философским содержанием.
По его мнению, сила этого фильма заключается в его достоверном и глубоком смысле. **О фильме "Зло: Вечность"** Известный режиссер Дж. Дж.
Абрамс включил фильм "Зло: Вечность" в список своих любимых фильмов. Абрамс особо подчеркнул, что режиссер Джон М.
Чу с уважением подошел к оригинальному произведению и успешно объединил новую точку зрения. Музыкальные сцены фильма также были высоко оценены как неотъемлемая часть повествования.
**О фильме "Формула 1"** Дэн Гилрой высоко оценил фильм режиссера Джо Косински "Формула 1". Он отметил, что в фильме очень хорошо отражен баланс между процессом гонок и развитием персонажей.
По словам Гилроя, фильм дает зрителю возможность глубоко погрузиться в мир Формулы 1 и мастерски раскрывает внутренние переживания гонщиков. **О фильме "Прости, малыш"** Режиссер Джесси Айзенберг высоко оценил фильм "Прости, малыш", признав его примером творческого подхода.
По его словам, режиссер Ева Виктор смогла в забавной и впечатляющей манере показать сложность человеческой души. Фильм сочетает серьезные темы с юмором, оставляя глубокое впечатление на зрителя.