Sigurni Uiver yangi *Tomb Raider* serialida rol o‘ynaydi
Sigurni Uiver Amazon tomonidan suratga olinayotgan *Tomb Raider* serialida ishtirok etadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *Variety* nashri xabar berdi. Mashhur aktrisa serialda Evelin Uollis obrazini gavdalantiradi.
Bu obraz sirli va boy ayol bo‘lib, u Lara Kroftning qobiliyatlaridan o‘z maqsadlari yo‘lida foydalanishga urinadi. Serialda yana Jeyson Ayzeks ham ishtirok etadi.
U Lara Kroftning amakiysi Atlas de Mornye rolini ijro etadi. Shuningdek, uy xizmatkori Uinston rolini Bill Paterson, texnik yordamchi Zipni esa Martin Bobb-Sempl o‘ynaydi.
Loyihada Jek Bannon, Seliya Imri, Jon Heffernan, Paterson Jozef, Sasha Luss, Julett Motamed va Avgust Vitgenshtayn kabi aktyorlar ham rol ijro etadi. Ularning barchasi serial uchun maxsus yaratilgan yangi obrazlarni gavdalantiradi.
Lara Kroftning bosh rolini mashhur aktrisa Sofi Terner ijro etadi. Serial ssenariysi va ijrochi prodyuserlik ishlari ustida Fibi Uoller-Bridj ishlamoqda.
U ilgari *Fleabag* va *Killing Eve* kabi loyihalar bilan tanilgan. *Tomb Raider* seriyasi arxeolog Lara Kroftning sarguzashtlari, qadimiy xarobalarni o‘rganishi, jumboqlarni yechishi va dushmanlarga qarshi kurashishiga bag‘ishlangan.
Ushbu franshiza 1996 yilda boshlangan bo‘lib, o‘yinlar tarixidagi eng mashhur brendlardan biriga aylangan.

Сигурни Уивер сыграет роль в новом сериале *Tomb Raider*
Сигурни Уивер примет участие в сериале *Tomb Raider*, который снимает Amazon. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание *Variety*. Известная актриса воплотит в сериале образ Эвелин Уоллис.
Этот персонаж — загадочная и богатая женщина, которая пытается использовать способности Лары Крофт в своих целях. В сериале также участвует Джейсон Айзекс.
Он сыграет дядю Лары Крофт, Атласа де Морнье. Кроме того, роль домашнего слуги Уинстона исполнит Билл Патерсон, а технического помощника Зипа — Мартин Бобб-Семпл.
В проекте также снимутся такие актеры, как Джек Бэннон, Селия Имри, Джон Хеффернан, Патерсон Джозеф, Саша Лусс, Жюлетт Мотамед и Август Витгенштейн. Все они воплотят новые образы, специально созданные для сериала.
Главную роль Лары Крофт исполнит известная актриса Софи Тернер. Над сценарием и исполнительным продюсированием сериала работает Фиби Уоллер-Бридж.
Ранее она была известна такими проектами, как *Fleabag* и *Killing Eve*. Серия *Tomb Raider* посвящена приключениям археолога Лары Крофт, её изучению древних руин, разгадке загадок и борьбе с врагами.