Netflix 2026 yilda chiqariladigan seriallar ro‘yxatini e’lon qildi
Netflix platformasi 2026 yilda namoyish etiladigan asosiy seriallar ro‘yxatini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ular orasida mashhur seriallarning yangi mavsumlari va yangi ekranlashtirishlar mavjud. Bu haqda kursiv.uz xabar berdi.
Yanvar oyining oxiri va fevral oyida “Bridjertonlar” serialining to‘rtinchi mavsumi ikki qismda taqdim etiladi. Bu mavsumda voqealar Benedikt Bridjertonning sevgi hikoyasi atrofida rivojlanadi.
Mart oyida esa “Van Pis” serialining ikkinchi mavsumi namoyish etiladi. Mavsum “Into the Grand Line” nomi ostida efirga uzatiladi.
Unda Luffi va uning jamoasi yangi orollar va xavfli raqiblar bilan yuzlashadi. Serial 10 mart kuni ekranlarga chiqadi.
Yil boshida Gay Richi tomonidan yaratilgan “Jentlmenlar” kriminal komediyasining ikkinchi mavsumi ham tomoshabinlarga taqdim etiladi. Unda Eddi Hornimanning Londondagi narkobiznes olamidagi hikoyasi davom ettiriladi.
Bundan tashqari, 2026 yilda “Outer Banks” va “The Witcher” seriallarining yakuniy mavsumlari ham ko‘rsatilishi rejalashtirilgan. Yangi loyihalar orasida Jeyn Ostinning mashhur romani asosida suratga olinadigan “G‘urur va xurofot” seriali alohida e’tiborni tortmoqda.
Unda asosiy rollarni Emma Korrin va Oliviya Kolman ijro etadi. Shuningdek, Agata Kristi asari asosida suratga olingan “Yetti siferblat” detektiv seriali ham katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Serial ssenariysi “Peaky Blinders” muallifi Stiven Nayt tomonidan yozilgan, aktyorlar tarkibida esa Xelena Bonem Karter ham ishtirok etadi.

Netflix объявил список сериалов, выходящих в 2026 году
Платформа Netflix объявила основной список сериалов, которые будут показаны в 2026 году. Об этом сообщает Zamin.uz.
В списке есть новые сезоны популярных сериалов и новые экранизации. Об этом сообщает kursiv.uz.
В конце января и в феврале будет представлен четвертый сезон сериала «Бриджертоны» в двух частях. В этом сезоне события разворачиваются вокруг любовной истории Бенедикта Бриджертона.
В марте выйдет второй сезон сериала «Ван Пис». Сезон будет транслироваться под названием «Into the Grand Line».
В нем Луффи и его команда столкнутся с новыми островами и опасными противниками. Сериал выйдет на экраны 10 марта.
В начале года зрителям также будет представлен второй сезон криминальной комедии «Джентльмены», созданной Гаем Ричи. В нем продолжится история Эдди Хорнимана в мире наркобизнеса Лондона.
Кроме того, в 2026 году планируется показ финальных сезонов сериалов «Outer Banks» и «The Witcher». Среди новых проектов особое внимание привлекает сериал «Гордость и предубеждение», снятый по знаменитому роману Джейн Остин.
Главные роли в нем исполняют Эмма Коррин и Оливия Колман. Также большой интерес вызывает детективный сериал «Семь циферблатов», снятый по произведению Агаты Кристи.
Сценарий сериала написал Стивен Найт, автор «Острых козырьков», а в актерский состав входит Хелена Бонем Картер.