Hans Zimmer “Garri Potter” seriali uchun musiqa yaratadi
Mashhur bastakor Hans Zimmer va uning Bleeding Fingers Music studiyasi HBO tomonidan suratga olinayotgan “Garri Potter” seriali uchun saundtrek yaratadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Variety nashri xabar berdi. Ma’lum qilinishicha, yangi saundtrek “Garri Potter” franshizasining musiqiy an’analarini saqlagan holda, serial formatiga moslashtirilib qayta talqin qilinadi.
Hans Zimmerning aytishicha, bunday loyiha katta mas’uliyat talab qiladi va jamoa bu vazifani chuqur anglab, jiddiy yondashmoqda. “Sehr hamma joyda bor, lekin uni his qilish uchun e’tibor kerak.
‘Garri Potter’ dunyosidagi sehrni his qilish uchun musiqa tomoshabinni shu olamga olib kirishi muhim”, — deydi Zimmer. Eslatib o‘tamiz, “Garri Potter” filmlari uchun musiqani avval Jon Uilyams, Patrik Doyl, Nikolas Xuper va Aleksandr Despla kabi taniqli bastakorlar yaratgan edi.
Zimmerning so‘nggi yirik ishlari orasida “F1” filmi uchun yozilgan saundtrek bor. Ushbu ishi uchun u Oskar mukofotiga nomzod bo‘lgan.
Shuningdek, yaqin kunlarda uning musiqasi yangraydigan “Eyforiya” serialining yangi mavsumi va “Dyuna” filmining uchinchi qismi premyera qilinishi ham kutilmoqda.

Ханс Циммер создает музыку для сериала «Гарри Поттер»
Известный композитор Ханс Циммер и его студия Bleeding Fingers Music создают саундтрек для сериала «Гарри Поттер», который снимает HBO. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание Variety. Сообщается, что новый саундтрек будет переосмыслен в формате сериала, сохраняя музыкальные традиции франшизы «Гарри Поттер».
По словам Ханса Циммера, такой проект требует большой ответственности, и команда глубоко осознает эту задачу и подходит к ней серьезно. «Магия есть везде, но чтобы её почувствовать, нужно внимание.
Важно, чтобы музыка погружала зрителя в мир магии «Гарри Поттера», — говорит Циммер. Напомним, что музыку к фильмам «Гарри Поттер» ранее создавали такие известные композиторы, как Джон Уильямс, Патрик Дойл, Николас Хупер и Александр Деспла.
Среди последних крупных работ Циммера — саундтрек к фильму «Формула-1». За эту работу он был номинирован на премию «Оскар».
Также ожидается премьера нового сезона сериала «Эйфория», музыка к которому написана Циммером, а также третьей части фильма «Дюна».