K-pop dunyosining eng mashhur guruhlaridan biri bo‘lgan Blackpink muxlislarini yangi xushxabar bilan quvontirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
YG Entertainment tomonidan berilgan rasmiy ma’lumotga ko‘ra, joriy yilning 27-fevral kuni guruhning “Deadline” nomli yangi mini-albomi taqdim etiladi. Ma’lum qilinishicha, “Deadline” Blackpink guruhining uchinchi mini-albomi bo‘lib, bungacha ular 2018 yilda “Square Up” va 2019 yilda “Kill This Love” mini-albomlarini chiqargan edi.
Guruhning so‘nggi to‘liq albomi — “Born Pink” 2022 yilda taqdim etilgan bo‘lib, u xalqaro musiqiy chartlarda yuqori o‘rinlarni egallagan. Yangi mini-albom nomi guruhning hozirgi jahon gastrol safari bilan bog‘liq bo‘lib, mazkur musiqiy loyiha gastrol konsepsiyasiga mos ravishda taqdim etilishi rejalashtirilgan.
Albomning e’lon qilinishi ijtimoiy tarmoqlarda qisqa video orqali amalga oshirildi, biroq undagi treklar ro‘yxati hozircha oshkor qilingan emas. Muxlislar Blackpink’ning yangi loyihasi va undagi musiqiy yo‘nalishni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Blackpink объявила дату презентации нового мини-альбома
Одна из самых популярных групп в мире K-pop, Blackpink, порадовала своих поклонников новой радостной новостью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно официальной информации от YG Entertainment, 27 февраля этого года состоится презентация нового мини-альбома группы под названием «Deadline». Сообщается, что «Deadline» станет третьим мини-альбомом Blackpink, ранее они выпустили мини-альбомы «Square Up» в 2018 году и «Kill This Love» в 2019 году.
Последний полноформатный альбом группы — «Born Pink» был представлен в 2022 году и занял высокие позиции в международных музыкальных чартах. Название нового мини-альбома связано с текущим мировым гастрольным туром группы, и музыкальный проект планируется представить в соответствии с концепцией гастролей.
Анонс альбома был сделан в социальных сетях через короткое видео, однако список треков пока не раскрывается. Поклонники с большим интересом ждут новый проект Blackpink и музыкальное направление, представленное в нем.