Ushbu filmning davomiyligi 104 daqiqani tashkil etadi. Unda Donald Trampning 2025-yilgi ikkinchi inauguratsiyasi oldidan o‘tgan 20 kunlik davr yoritilgan.
Biroq, kino bozorida ushbu loyiha atrofida kayfiyat unchalik iliq emas. Tanqidchilar va tahlilchilar filmning katta mablag‘ sarflanganiga qaramay, prokatda muvaffaqiyatli bo‘lishiga shubha bildirishmoqda.
Filmning reklama va marketing ishlari uchun taxminan 35 million dollar ajratilgani aytiladi. Ba’zi manbalarda esa umumiy xarajatlar 75 million dollarga yetgani haqida ma’lumotlar mavjud.
Filmni Donald Trampning o‘zi ham faol targ‘ib qilgan. U o‘zining Truth Social tarmog‘ida filmni albatta ko‘rishni tavsiya qilgan.
Shuningdek, 30-yanvarda uni ikkinchi marta tomosha qilgani va filmni yoqtirganini yozib qoldirgan. Shu sababli, filmning ommaviy qiziqish uyg‘otishi bo‘yicha turli fikr-mulohazalar mavjud.

Фильм “Мелания” начал показываться в кинотеатрах
В кинотеатрах начался показ документального фильма «Мелания», снятого о бывшей первой леди США Мелании Трамп. Об этом сообщает Zamin.uz.
Продолжительность фильма составляет 104 минуты. В нем освещен 20-дневный период перед второй инаугурацией Дональда Трампа в 2025 году.
Однако в кинобизнесе настроение вокруг этого проекта не слишком теплое. Критики и аналитики сомневаются в успехе фильма в прокате, несмотря на большие затраты.
Сообщается, что на рекламу и маркетинг фильма было выделено около 35 миллионов долларов. По некоторым источникам, общие расходы достигли 75 миллионов долларов.
Сам Дональд Трамп также активно продвигал фильм. Он рекомендовал обязательно посмотреть его в своей социальной сети Truth Social.
Кроме того, 30 января он написал, что посмотрел фильм во второй раз и ему понравилось. По этой причине существуют разные мнения относительно массового интереса к фильму.