O‘zbekiston xalq artisti Aziza Begmatova o‘zining noyob qobiliyati haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktrisa o‘zbek kinosida “checha” obrazlari orqali muxlislar qalbidan joy olgan bo‘lib, yaqinda “Omon-omon” ko‘rsatuvida ichki sezgi qobiliyatiga ega ekanini ma’lum qildi. Aziza Begmatovaning aytishicha, u homilador ayollarning yuziga qarab, tug‘ilajak farzandining jinsi – o‘g‘ilmi yoki qizmi – ekanini oldindan bilib ayta oladi.
Bu qobiliyatidan ko‘plab san’atkorlar ham foydalanganini ta’kidladi. “Men yuziga qarab ayoldan qiz yoki o‘g‘il tug‘ilishini oldindan bilib aytaman.
Juda ko‘p san’atkorlarga ham aytganman. Lekin bu sirni hech kimga ochib bermayman”, – deydi Aziza Begmatova.
Aktrisa bu qobiliyatni qanday aniqlashi haqida batafsil ma’lumot bermagan bo‘lsa-da, uning bu gaplari tomoshabinlar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Ko‘pchilik bu noyob sezgi qobiliyatining sababi va asosini bilishga qiziqmoqda.

Азиза Бегматова заранее знает секреты беременности
Народная артистка Узбекистана Азиза Бегматова рассказала о своем уникальном даре. Об этом сообщает Zamin.uz.
Актриса, которая завоевала сердца поклонников в узбекском кино образами «чеча», недавно в программе «Омон-омон» заявила о наличии у нее способности к внутреннему чутью. По словам Азизы Бегматовой, она может, глядя на лицо беременной женщины, заранее определить пол будущего ребенка — мальчик это или девочка.
Она подчеркнула, что многие деятели искусства также пользовались этой способностью. «Я, глядя на лицо женщины, заранее говорю, будет ли у нее девочка или мальчик.
Я сказала это очень многим артистам. Но этот секрет никому не раскрываю», — говорит Азиза Бегматова.
Хотя актриса не дала подробной информации о том, как именно она определяет эту способность, ее слова вызвали большой интерес среди зрителей. Многие хотят узнать причину и основу этого уникального чутья.