Zayn Malik yangi albomi bilan san’atga qaytdi
Zayn Malik, sobiq One Direction guruhining a’zosi va hozirda yakkaxon ijod qilayotgan xonanda, o‘zining yangi "Konnakol" nomli beshinchi studiyaviy albomi bilan san’atga qaytmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu albom 2026-yil 17-aprel kuni rasman taqdim etilishi rejalashtirilgan. Albomning asosiy qo‘shiqlaridan biri — “Die for Me” 6-fevral kuni ommaga havola qilindi va qisqa vaqt ichida musiqasevarlar orasida katta mashhurlikka erishdi.
Zayn ushbu albomni “eng shaxsiy loyiham” deb atamoqda. Unga ko‘ra, "Konnakol" albomi Janubiy Osiyo madaniyati va uning boy merosi bilan uzviy bog‘liq.
Albom muqovasida qor qoploni tasviri aks ettirilgan bo‘lib, bu timsol ham mintaqaning madaniy ramzlaridan biri hisoblanadi. Zayn Malik albomdagi bir nechta yangi qo‘shiqlarni Las-Vegasda o‘tkazilgan maxsus rezident shousida ilk bor ijro etdi.
Shou davomida muxlislar maxsus audio bo‘limlarda albomdan qismlarni tinglash imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Albom chiqarilishidan oldin, Malik o‘z ijodida yangi yo‘nalishga o‘tganini va milliy ildizlarga murojaat qilganini ta’kidladi.
U nafaqat musiqiy janr, balki albomning umumiy konsepsiyasi orqali ham madaniyat, meros va shaxsiy o‘sish kabi g‘oyalarni o‘ziga xos tarzda ifodalamoqda.

Зейн Малик вернулся в искусство с новым альбомом
Зейн Малик, бывший участник группы One Direction и ныне сольный исполнитель, возвращается в искусство со своим новым пятым студийным альбомом под названием "Konnakol". Об этом сообщает Zamin.uz.
Официальный релиз альбома запланирован на 17 апреля 2026 года. Один из главных треков альбома — «Die for Me» был представлен публике 6 февраля и быстро приобрёл большую популярность среди меломанов.
Зейн называет этот альбом «самым личным проектом». По его словам, альбом "Konnakol" тесно связан с культурой Южной Азии и её богатым наследием.
На обложке альбома изображён снежный барс, который также является одним из культурных символов региона. Зейн Малик впервые исполнил несколько новых песен с альбома на специальном резидентном шоу в Лас-Вегасе.
Во время шоу поклонники получили возможность прослушать части альбома в специальных аудио-сессиях. Перед выходом альбома Малик подчеркнул, что в своём творчестве он перешёл на новое направление и обратился к национальным корням.
Он выражает идеи культуры, наследия и личностного роста не только через музыкальный жанр, но и через общую концепцию альбома уникальным образом.