Elmurod Haqnazarov “Yilning eng yaxshi qiziqchisi” bo‘ldi
2025 yilda “Yilning eng yaxshi qiziqchisi” nominatsiyasiga bir nechta mashhur ijodkorlar nomzod sifatida ko‘rsatildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yo‘nalishda Elmurod Haqnazarov, Mirshakar Fayzullayev va Avaz Oxun asosiy nomzodlar sifatida ro‘yxatga kiritildi. Hay’at tomonidan yakuniy qaror qabul qilinib, “Yilning eng yaxshi qiziqchisi” unvoni Elmurod Haqnazarovga topshirildi.
Ammo bu natija ijtimoiy tarmoqlarda qizg‘in bahslarga sabab bo‘ldi. Ko‘plab foydalanuvchilar izohlarda Avaz Oxun ushbu mukofotga ko‘proq loyiq ekanligini ta’kidlab, uning ijodiy chiqishlari, tomoshabinlar bilan muloqotda bo‘lishi va so‘nggi paytlardagi faolligini yuqori baholashdi.
Mukofotning Elmurod Haqnazarovga topshirilishi tomoshabinlar orasida turli munozaralarga sabab bo‘ldi. Ayrimlar hay’at qarorini qo‘llab-quvvatlagan bo‘lsa, boshqalar qarashlarini ochiq bildirishdi.
Qiziqarli tomoni shundaki, Elmurod Haqnazarov mukofotni qabul qilish marosimida ishtirok eta olmadi. Bu haqda qiziqchi quyidagicha izoh berdi: — O‘zim safarda bo‘lganim sababli marosimga bora olmadim.

Элмурод Хакназаров стал «Лучшим шутником года»
В 2025 году в номинации «Лучший шоумен года» было выдвинуто несколько известных творческих личностей. Об этом сообщил Zamin.uz.
В этом направлении в качестве основных кандидатов были включены Элмурод Хакназаров, Миршакар Файзуллаев и Аваз Охун. Жюри приняло окончательное решение и присудило звание «Лучший шоумен года» Элмуроду Хакназарову.
Однако этот результат вызвал оживленные споры в социальных сетях. Многие пользователи в комментариях подчеркнули, что Аваз Охун более достоин этой награды, высоко оценив его творческие выступления, общение с зрителями и активность в последнее время.
Присуждение награды Элмуроду Хакназарову вызвало различные обсуждения среди зрителей. Некоторые поддержали решение жюри, другие открыто выразили свое мнение.
Интересно, что Элмурод Хакназаров не смог присутствовать на церемонии вручения награды. Об этом шоумен прокомментировал следующее: — Я не смог прийти на церемонию, так как находился в поездке.
Хочу искренне поблагодарить всех наших поклонников, — сказал он. Таким образом, награда «Лучший шоумен года» стала не только отражением творческого успеха, но и центром обсуждений в социальных сетях.