Hamdam Sobirovni mashhur qilgan qo‘shiq qaysi?
Xonanda Hamdam Sobirovga berilgan intervyulardan birida: “Sizni eng mashhur qilgan qo‘shig‘ingiz qaysi?” degan savol bilan murojaat qilishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
San’atkor bu savolga ochiq va samimiy javob berdi: — Meni mashhur qilgan qo‘shig‘im bu — “Maktabimda”, — dedi u. Biroq bu javob muxlislar orasida turli munozaralarga sabab bo‘ldi.
Ijtimoiy tarmoqlarda ko‘plab tinglovchilar Hamdam Sobirovni aynan “Tentakcham” qo‘shig‘i orqali taniganlarini yozib qoldirishdi. Shu bilan birga, yana bir guruh muxlislar xonandaning “Holimga qara” nomli taronasi ularni san’atkorga mehr qo‘yishga undaganini ta’kidlashdi.
Natijada, xonandaning qaysi qo‘shig‘i uni ommaga tanitganiga oid fikrlar turlicha bo‘lib chiqdi. Bu esa muxlislar orasida qiziqarli bahs-munozaralarning yuzaga kelishiga olib keldi.

Какая песня сделала Хамдама Собирова знаменитым?
В одном из интервью певцу Хамдаму Собирову задали вопрос: «Какая ваша самая известная песня?» Об этом сообщает Zamin.uz.
Артист дал откровенный и искренний ответ на этот вопрос: — Песня, которая сделала меня известным, — «В моей школе», — сказал он. Однако этот ответ вызвал различные споры среди поклонников.
В социальных сетях многие слушатели писали, что именно через песню «Мой глупыш» они познакомились с Хамдамом Собировым. В то же время другая группа поклонников отметила, что композиция певца «Посмотри на мое состояние» побудила их полюбить артиста.
В итоге мнения о том, какая песня сделала певца известным, разошлись. Это вызвало интересные дискуссии среди поклонников.