“Formula-1” haqida Bred Pitt ishtirokidagi filmning davomi rasmiy ravishda ishlab chiqilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Loyiha prodyuseri Jerri Brukxaymer BBC News’ga bergan intervyusida ushbu filmning davomiy qismi ustida ishlar boshlanganini ma’lum qildi. Brukxaymerning aytishicha, hozirda ssenariy ustida faol ish olib borilmoqda.
Syujet, konsepsiya va aktyorlar tarkibi bo‘yicha turli g‘oyalar muhokama qilinmoqda. Oldinroq filmning muvaffaqiyati sabab uning davomi suratga olinishi mumkinligi haqida gap-so‘zlar tarqalgan edi.
Endilikda esa bu ma’lumot rasmiy tasdiqlandi. O‘tgan yil yozida namoyish etilgan “Formula-1” filmi jahon bo‘ylab 630 million dollar daromad keltirdi.
Shuningdek, bu Apple Original Films tomonidan yaratilgan eng muvaffaqiyatli loyiha bo‘ldi. Film “Eng yaxshi film” nominatsiyasida “Oskar” mukofotiga nomzod sifatida ko‘rsatildi.
Film syujeti 62 yoshli tajribali poygachi Sonni Xeyz (Bred Pitt) haqida bo‘lib, u uzoq tanaffusdan so‘ng Formula-1 poygasiga qaytadi. Film rejissori Jozef Kosinski bo‘lib, loyiha hamprodyuseri yetti karra jahon chempioni Lyuis Xemiltondir.

Начата работа над продолжением фильма «Формула-1»
Официально начата работа над продолжением фильма с Брэдом Питтом о «Формуле-1». Об этом сообщает Zamin.uz.
Продюсер проекта Джерри Брукхаймер в интервью BBC News сообщил, что работа над продолжением фильма уже началась. По словам Брукхаймера, в настоящее время активно ведется работа над сценарием.
Обсуждаются различные идеи по сюжету, концепции и составу актеров. Ранее ходили слухи, что из-за успеха фильма может быть снято продолжение.
Теперь эта информация официально подтверждена. Фильм «Формула-1», показанный прошлым летом, принес доход в 630 миллионов долларов по всему миру.
Кроме того, это стал самый успешный проект, созданный Apple Original Films. Фильм был номинирован на премию «Оскар» в категории «Лучший фильм».
Сюжет фильма рассказывает о 62-летнем опытном гонщике Сонни Хейзе (Брэд Питт), который возвращается в гонки Формулы-1 после долгого перерыва. Режиссер фильма — Джозеф Косински, а сопродюсером проекта выступает семикратный чемпион мира Льюис Хэмилтон.