Xonzoda Do‘stova: Ona bo‘lish meni o‘zgartirdi
Xonanda Xonzoda Do‘stova yaqinda Navo telekanalining “Navo mehmonda” dasturida ona bo‘lgach hayotida yuz bergan o‘zgarishlar haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning aytishicha, ona bo‘lishdan avval u qaysar, tez jahli chiqadigan va asabiy odam bo‘lgan. Ammo turmush qurgandan keyin haqiqiy sinovlar va mas’uliyat boshlangan.
Farzandli bo‘lganidan so‘ng esa o‘ziga ko‘p savollar bera boshlagan: “Farzandimga yetarlicha mehr bera olyapmanmi? Unga yetarli vaqt ajratayapmanmi?” Xonzoda Do‘stova o‘g‘li dunyoga kelganidan keyin o‘zida bir qancha ijobiy o‘zgarishlarni sezganini ta’kidladi.
Hozirda u ancha xotirjam va og‘ir-bosiq bo‘lib qolgan. Xonandaning fikricha, agressiv muhitda ulg‘aygan bola ko‘pincha qo‘rqoq bo‘lib voyaga yetadi.
Shu bois u farzandi bilan yaqin do‘stdek bo‘lishni istaydi. Hatto asabiylashgan paytlarida ham farzandi oldida o‘zini bosishga va vazmin bo‘lishga harakat qiladi.
U bu masalada turmush o‘rtog‘i oldida ham xuddi shunday yo‘l tutishini qo‘shimcha qildi. Xonzoda Do‘stovaning samimiy fikrlari ona bo‘lish inson shaxsiyatiga qanday ijobiy ta’sir ko‘rsatishi haqida chuqur o‘ylashga undaydi.

Певица Хонзода Дўстова недавно в программе телеканала Нaво «Нaво в гостях» рассказала о переменах в своей жизни после того, как стала матерью. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, до материнства она была упрямой, вспыльчивой и нервной. Но после замужества начались настоящие испытания и ответственность.
Став матерью, она начала задавать себе много вопросов: «Достаточно ли я люблю своего ребёнка? Достаточно ли уделяю ему времени?»
Хонзода Дўстова отметила, что после рождения сына заметила в себе множество положительных изменений.
Сейчас она стала гораздо спокойнее и уравновешеннее. По мнению певицы, ребёнок, выросший в агрессивной среде, часто становится трусливым взрослым.
Поэтому она хочет быть с ребёнком близким другом. Даже в моменты раздражения старается сдерживаться и сохранять спокойствие перед сыном.
Она добавила, что в этом вопросе ведёт себя так же и с супругом. Искренние мысли Хонзоды Дўстовой заставляют глубоко задуматься о том, как материнство положительно влияет на личность человека.